Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen színű a tükör? O. O

Milyen színű a tükör? O. O

Figyelt kérdés
Ezen csak én gondolkodom??? xDD
2012. máj. 18. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
olyan színű amilyen színű fényt visszaver
2012. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sárga. A kerete fehér. ;-)
2012. máj. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a működésétől eltekintesz, egy ezüstrétegről verődik vissza a fény, akkor ezüst színű.
2012. máj. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen! ezüst.
2012. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erről az jut eszembe, hogy osztálytársam egyik rajzórán megkérdezte, hogy "Van valakinek tükör színű ceruzája?"

Amúgy meg fémszínű, csak jól le van csiszolva.

2012. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, ezüstöt akartam mondani!
2012. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem teljesen pontos a kérdés.


A tükör olyan felület, amely elég jó fényvisszaverő képességgel bír, és elég sima, hogy az általa visszavert fénysugarak képet alkothassanak. Nem feltétlen kell visszavernie az összes fényt, de most tekintsük a tükörre úgy, mint egy ilyen tárgy. A tükör színe a fényvisszaverő anyag színével egyezik meg, amit könnyű megfigyelni, mivel az anyag csak akkor lesz reflektív, ha az egyenetlenségek rajta kisebbek, mint a visszavert fény hullámhossza (csiszolással). Pl. egy olyan tükör, ami még a gamma-sugarakat is visszaveri, az egyenetlenségeinek kisebbnek kell lennie, mint 35 pikométer. Ahhoz, hogy a kék fényt még vissza tudja verni, "csak" kb. 540-550 nanométeresnek kell lennie.


Ha már a fényvisszaverő rétegre gondolsz, mint tükör, akkor optikailag fehér, mivel a fény összes spektrumát visszaveri változás nélkül. Ami megkülönbözteti egy fehér faltól az, hogy - mint az előbb mondtam - a fényvisszaverő réteg egyenetlenségei nagyon kicsik, és ezért a látható fény szinte minden spektrumát visszaveri.

2012. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Bocsánat, elírtam, az különbözteti meg, hogy a visszavert fénysugarakat egyesíti, és képet ad. A síktükör látszólagos, azonos állású, egyenlő nagyságú képet hoz létre, a látszólagos azt jelenti, hogy nem a "te" oldaladon jön létre a kép, hanem a visszavert fénysugarak "meghosszabbításánál", a tükör ellentétes oldalán. Ezért van az, hogy az irányok felcserélődnek.
2012. jún. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1000köszönet a válaszokért :))
2012. jún. 12. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!