Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Airsoft-ot ki szabad vinni az...

Airsoft-ot ki szabad vinni az utcára?

Figyelt kérdés

Mivel sajna néha veszélyes az utca és engedélyem sincs,gondolkodtam egy airsoft pisztolyon (elektromos),nézegettem párat és úgy néz ki mint egy élő fegyver,na most ki vihetem-e az utcára pisztoly tokban?

Tudom hogy egy airsoft nem fog lebénítani senkit,talán sebezni se,de ha meglátják akkor azért visszafogják magukat,nem kell azt tudniuk hogy igazi vagy airsoft-e :D Válaszokat előre köszönöm!



2012. ápr. 22. 21:33
1 2
 1/11 Jakus Tamás ***** válasza:

Ha ennyire félsz attól hogy megtámadnak akkor vegyél gázspray-t vagy sokkolót. Mindkettő legális önvédelmi eszköz. Az airsoft fegyverrel ha tényleg oda kerülne a sor mit érsz? Kiröhögteted magad. Amúgy meg ha rendőr észreveszi akkor komoly bírságot ad neked mert pánik keltő eszköz.

Airsoft fegyvert csak úgy lehet szállítani az utcán hogy semmilyen formában ne tűnjön ki hogy az egy fegyvernek látszó tárgy. Én mivel ilyen gondolataid vannak elárulom a kabátzsebed sem jó hely. Bemész szépen egy önvédelmi felszereléseket árusító boltba és ott veszel magad az első mondatban említett cuccok közül valamit.

2012. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Én sem javaslom... Ha veszélyes az utca akkor önvédelmi eszköz kell nem airsoft.

Megjegyzem nekem van egy airsoft revolverem ami full fém kivéve a markolatot. Még közelről is igazinak néz ki, de nem ez a pont. Az enyémmel például simán ölni is lehet. Ha valakin nincs pl sisak és fejbe lövöd akkor ottmarad.. ezt veled is eljátszhatják... nem figyelsz kiveszek szevasz...

És igen persze a rendőrök.. Ha jól tudom nem csak megbüntetnek de el is veszik bár ebben nem vagyok biztos.

2012. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Jakus Tamás ***** válasza:

Az előző hozzászólást vitatnám maximális tisztelettel.

ugyanis nem létezik olyan airsoft fegyver ami emberi élet kioltására alkalmas. Sehol a világon.

Ha riasztó pisztoly az más de még egy 600FPS-es fegyver 5 méteren belüli célzott lövése sem elég ahhoz hogy egy emberben súlyos, életveszélyes sérülést okozzon.

A szemét kilőheted vele de abba nem fog belehalni.

2012. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gugu Gabor ***** válasza:

Az utolsó hozzá szólóval egyetértek, lehet kapni durva lég és gumilövedékes pisztolyokat de airsoft kategóriában ember ölésre alkalmatlanok. (gyakorlatilag könnyebb vele agyonverni valakit mint lelőni)

Másrészt én is inkább valami valóban önvédelmi cuccot ajánlok pld gázspray, elhiszem hogy lelki hatása lehet a pisztolynak de ha mégis arra kerül a sor maximum hozzávágod.


A másik probléma vele közterületen amennyire tudom nem viselheted. A probléma itt nem az hogy ember ölésre alkalmas vagy sem hanem a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek számít (vagy valami hasonló) értsd egy laikus nem tudja megkülönböztetni egy éles fegyvertől és ha egy rendőr megtalálja nálad szerintem nem fog megdicsérni érte.

2012. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Akkor hozzá teszem ha halántékon,szemen stb... lőlek 40-50 cm-ről akkor igenis ott maradsz vagy maradandó károsodásban részesülsz.

A kérdező azt írja veszélyes az utca. Tehát 2 vagy annál több illető lehet az utcában, akiknek szókása szűken körbe állni az "áldozat" körül. Ha körbe állnak akkor nem 5 méteres körben állnak hanem 1-2 már pedig az igen csak veszélyes zóna egy ilyen kaliberű fegyvernél.

2012. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Bocsi lemaradt..

A szem nem fogja megfogni a 360-380 FPS-es golyót. Tehát ez még mindig veszélyes. A lényeg tényleg nem az, hogy lehet-e vagy nem ölni vele hanem az, hogy ilyennel mutatkozni az utcán nem éri meg.

2012. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat! Még 1 kérdés:kóbor kutya esetén mit tennétek,hogyha rádtámad?
2012. ápr. 25. 22:50
 8/11 Jakus Tamás ***** válasza:
Ha egy kóbor kutya rád támadna. Akkor először is állj falnak háttal hogy hátulról ne tudjon elkapni. jó hogy ha a kezedben van valami bot, vagy táska vagy hasonló. NE hadonássz vele. csak akkor ha tényleg támad. Amúgy meg van egy másik szabad kezed és azzal fel tudod hívni a rendőröket hogy siessenek mert farkasszemet nézel egy megvadult kutyával. Ha minden kötél szakad. Fogod a pulóvered vagy kabátod vagy bármilyen vastagabb anyagot ami nálad van, a kezed köré csavarod, és ha támadna inkább a szövetet csócsálja mint a karod vagy a nyakad. És a másik kezeddel rábaszol az orrára.
2012. ápr. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hasznos volt. Téma lezárva.
2012. máj. 1. 17:20
 10/11 Máté Tamás válasza:
Persze!.. Fegyvertartási engedéllyel, akksi, tár nélkül szétszerelve, tökéletesen működésképtelen állapotban, ha azt akarod, hogy ne lőjenek le a zsaruk...
2012. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!