Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a másik neve a tatárlámpás...

Mi a másik neve a tatárlámpás virágnak?

Figyelt kérdés
Keresek róla képet de így ilyen néven nem találtam semmit, de ha valaki tudja még más megnevezését agy képet róla, azt szivesen várom. A tatárlámpás egy vad virág, magányosan nö, húsos szára és szirmai vannak. A szára lilás-zöld, a szirmai is kivülröl, belülröl zöld és világosabb zöld porzói vannak, és olyan fényesek mint az árvaleányhaj. Nagyon ritka virág mifelénk,a Nyárád mentén.
2012. ápr. 12. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a leirásol nem lehet ráismerni, nincs véletlen fényképed róla? Az sem lenne baj, ha nem túl jó, de legalább kiindulásnak elég lenne.


Nem irtad, hogy milyen részen nö: száraz, nedves, köves, homokos, napos, árnyékos, réten, erdöben, legelön, stb.

A magasságát sem adtad meg, a virág alakját sem irtad le, nem egyértelmü, hogy a porzók fényesk vagy a virág.

2012. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az erdö szélén nö,de a kiszáradt patak mellett is láttam, kb.10 cm-s szára van, levelei a virága körül helyezkednek el, a virága kb.2-3 cm átméröjü de láttam már nagyobbat is. Sajnos nincs képem róla, azt keresek, hogy tudjam megmutatni egyik ismerösömnek. Ja és tavasszal virágzik, tegnap láttam egyet de elfelejtettem lefényképezni.
2012. ápr. 13. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez az a növény?


[link]

2012. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos.
2012. ápr. 14. 09:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!