Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen autót vegyek 300-400eze...

Milyen autót vegyek 300-400ezer forintért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék autót venni 300-400ezer forint körüli értékben. Tisztában vagyok vele, hogy nem fogok egy új, modern autót venni, az alap elvárás hogy négy kereke legyen, olcsó fenntarthatóság, jó esztétikai, motorikus állapot, a többi már csak extra.

Ennyi pénzért már egész sok modell közül válogathatok. Kronológiai sorrendben az első a VW mk1-es Golf, ami öreg, de olcsó bontott és új alkatrészek tömkelegét találom. Jókat olvastam róla főleg a dízelesekről. De ez már lassan egy muzeális darab amire vagy egy kiadós felújítás vagy a bontó vár. Nehéz kifogni olyat, amit tényleg rendben tartottak, nem hajtottak szét stb.. Az újrafújt felújítótól tartok kicsit, hogy mégis azt milyen odaadással, ráfordítással csináltak, mert nem értem miért írják ki hogy 2éve teljesen felújított stb.. stb.. de még is 250ezerért adja.. gyanús… de pofás retrós kis autó, de ez már az extra 

A következő az mk2-es Golf, amiről olyan információkat szedtem össze, hogy elnyűhetetlenek, a dízelesek (GTD) keveset esznek és kivisznek a világ végére is. Persze ez is egy 20+-os autó, szóval csodát nem lehet tőle se várni. Találni külföldről behozott darabokat, „rozsdamentes, gyári fényezéssel” stb.. stb.. stb.. Őszintén nem izgat ha törve volt, HA RENDESEN megjavították. A legnagyobb probléma a korrozíó. Sajnos nem volt alkalmam vezetni ilyet így nem tudom hogy kell viselkednie egy ilyen autónak.

Ha már elnyűhetetlenség, akkor itt a Lada Samara 1.3 vagy 1.5-ös kivitelben. „Orosz vasnak nincs párja” alapon egész jól hangzik az autó, apám is nagyon jó tapasztalatokkal van róla (de mióta neki volt eltelt 10év). Tudjuk hogy akár csak a golfok elég rohadós kis autó de 300ezerért még megóvott darabokat is találni, amiket szerettek, vigyáztak rájuk és talán tényleg garázsban is tartották. Szintén filléres alkatrészek, de rettenetes róla a közvélekedés. Elég magas a fogyasztása, bár olvastam olyat is hogy 6 liter.. de számomra hihetetlen a 8-10liter már sokkal hihetőbbnek hangzik.

A következő lépcsőfok az 1.2-es vagy 1.4-es Opel Corsa B (NEM 16V!!!) vagy az Astra F (1.4 vagy 1.6 szintén nem 16V). Ismerősök, barátok az F astrát tukmálják, akiknek volt szerintük elnyűhetetlen motor, olcsó alkatrészek stb… stb…

És a suzuki swift, amiben tudom (tapasztalat) hogy gyakorlatilag emberszámba se vesznek az utakon…

Ez a pár típus nagyjából hasonló adottságokkal rendelkeznek. Olcsók, rohadósak, filléres alkatrészek stb.. Még is nagyon nehéz választani, bár a kockázat mindegyikben ott van hisz az átlag életkor 17körül lehet . Szükségem lenne pár jó tanácsra, mire figyeljek a motortérben. Pozitív, negatív tapasztalatok, ötletek bármi jöhet aminek hasznát vehetem és előre is köszönöm a segítséget!!!!!!!


Íme a jelöltek:


Golf 2: [link] (kilométert nem ír, de valószínűleg egymillió)


Lada Samara: [link] (tisztában vagyok vele, hogy az az 58ezer kilométer valószínűleg 158ezer++++)


Corsa B: [link] (ebben konkréten 140ezer kilométer van)


Astra F-ből akkora kínálat van, hogy választani sem lehet ott inkább a beletett kilométer dominálhat ami 200ezertől ++



2012. ápr. 11. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem F Astra. A szuzuki valóban nem túl nagy presztízsű, ráadásul életveszélyes autó (mármint ütközéskor). A golf 1-2 nagyon nagyon régi már (és nem mellesleg túlárazott). A samara még rosszabb. Az idő megszépíti az emlékeket, valójában egy rakás sz@r az az autó, de legalább soha nem lesz sz@rabb. Votl zsigulink, szerettem. 10 éve nem ültem olyan autóban, azóta csak fiatal autóink voltak. Volt szerencsém beülni egybe... OMG! Borzalmas élmény volt. Amúgy 8-10-t max a garázsban állva eszik, jó az 10-12+ nak is. A corsa b nem rossz autó, de egy kicsit kicsi. Egy F astra kombi elég tágas, kényelmes, kulturált, és modern autó a többihez képest. Én mindenképpen azt választanám. Esetleg Peugeot? Talán már van 306 ennyiért. Punto? Úgy is az állapot a lényeg. Mindenképpen szervósat vegyél!
2012. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Astra F-ből, ráhajtottam a dieselre, meg is néztem egyet 500ezer forintba kerül. Két rozsda pötty van az A oszlopon, csomagtartó fele fényezve volt (de nem látszik), motorháztetőnek az eleje (kavicsfelverődés miatt) de ez viszont nagyon elüt és a jobb sárvédő eleje, amit ráadásul nem túl szépen javítottak ki, de nem is olyan vészes. Mi a véleményetek megéri ez a pénzét? 500ezerbe kerül átírással mindennel együtt. 1.7-s TD, opel motoros nem az Isuzu..
2012. máj. 1. 17:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Jah és a felszereltsége: Szervokormány, ABS, két légzsák, elektromos ablak, tető ablak, ülésmagasság állítás, középső kartámasz. Minden elektromos berendezés működik, motor nem füstöl, pöccre indult, vadonat új téli gumik ööö 177ezrett futott a kilométer óra szerint, kormány, ülések nem kopottak, szép állapotban vannak. Nagyjából ennyi.
2012. máj. 1. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hangzik rossz vételnek, bár egy klímát még elbírt volna... De a tető ablak sokat dobhat a hőérzeten. Amúgy gyakorlatilag termeli a gázolajat, és egyszerű, mint a faék. Azért nézesd át autószerelővel. Nehogy az legyen, hogy csak épp annyira van kipofozva, hogy addig ne dőljön szét, amég nem mész vele 8-10 ezer km-t. Sérülései természetesen minden autónak vannak. Az én 4 éves, 100 ezret futott kangoomon is van két nyom a hátsó ajtón, amit az utánfutóval csináltam. Ha azt megjavíttatnám, a festék vastagság mérő már sikítana... Ha törve is volt, legyen jól megjavítva, ne rozsdásodjon, ennyi. A 177 ezer jó lesz 577-nek is, de ne is törődj vele. Gondolom úgy sem mész 10-15 ezernél többet egy évben. Ha tényleg rendben van a gép, akkor 5-6 évig még hűen fog szolgálni.


Ha pedig megveszed, minden folyadékot, görgőket, szíjakat, vízpumpát, mindent cserélj le. Akkor nyugodtan mehetsz vele.


Sok örömteli km-t kívánok! :)

2012. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma leutaztam Ceglédre, hogy megnézzek egy autót. 545ezer forintért volt meghirdetve, egy Opel Vectra B. 1.7 TD GL (isuzus) picikét rozsdásak a sárvédők és a díszléc környékén egy helyen. Kisebb apróbb esztétikai hibák de eszméletlen jól ment!! [link] Képen persze semmi se látszik. Erről mi a véleményed. Sikerült is alkudni, már majdnem a finsihben lennénk.
2012. máj. 2. 22:02
 6/8 A kérdező kommentje:
Jah, hát a motorból folyik az olaj, de szerintem egy tömítés csere megoldás és a klíma nem fúj hideget, de beindul felpörög levesz a motorból, szerintem elég bele gázt tölteni.
2012. máj. 2. 22:04
 7/8 Polonkai Péter válasza:
Én is így voltam az autó vásárlással hogy milyet kéne venni ami jó és megéri?! Golf 2 1.6 szívó dieselre esett a választásunk. Nem bántam meg. 120ezer forintért sikerült hozzájutnom az autóhoz, elhanyagolt állapotban majdnem 1 év műszakival. Kötelező dolgokat rendbe tettem, pl.: tőmítések, olajak, szűrők, szíjak. Most járok kb ott hogy 300ezer papírozással mindennel együtt, de azóta sötétített ablakok, ültetett sport futómű, futőműben minden felújítva közben. Fékek újak voltak, de olajat abban is cseréltem. Akksi az kellet bele mert télen a diesel nehezebben idul. Motor be lett állítva. Az alja eléggé szétvan, augusztusig műszakis, de jövőhónapban megy kasztnishoz. Így van 300ezerből egy tiszta, papíros felújított autóm ami enyhén tuningolt is, motorja gyári, de a festése karcos és nem a legszebb. Nekem minden napi használatra van. 4,5-5literes fogyasztása van, de -20ban is elsőre indult. Nem félek vele elindulni hosszabb távra, havonta Németország oda vissza kb 1300-1500km 1 teli tankból. 320ért veszem a gázolajat, 17000ft-ból tele van. Biztosítása A0-ba 1 gyerekkel és 5éves jogosítvánnyal 6400/negyedév baleset biztosítással együtt. Éves súlyadó 5200Ft 2600/félév. Ez a nem mindegy ennél az autónál. Régi de nagyon megéri. Szinte olcsóbb mint egy Mz.
2012. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy Isuzu motoros B Vectrára esett a választás.. 480ért vettem, 300-at belefektettem majd inkább eladtam. Borzasztó volt. Osztrákoktól jött, soha többet külföldről nem veszek autót az már biztos. Eladtam sikerült átülnöm egy 2001-s VW-Polo 6n2-be. 1.4 16v benzines. Imádom! Idős nénitől vettem, 72éves korában vette, 82 évesen eladta mert bevonták a jogsiját. 40e-km-van benne jelenleg. Mintha egy új autóban ülnék!!!
2014. jan. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!