Felszabad-e használnom egy tetszőleges, interneten szabadon megtalálható és letölthető képet a kiadandó könyvem borítójához?
A probléma az, hogy nem tudom, ki az adott fotónak az elkészítője, a „szerzői birtokosa”, mert még ha jogilag nem is, etikailag talán nem helyénvaló, ha nem egyeztetek vele is. De ez sajnos szinte lehetetlen, képtelen vagyok kideríteni, hogy ki is lehet az, ugyanis egy blogon akadtam rá, ahol egyfajta kép- s fotógyűjtemény van (feltehetőleg ő is összeszedte innen-onnan)
Vélemény? Hogyan járjak el? Jogi következményekre (abszurd esetben nyilván, ha az illető tudomást szerez az egészről) számíthatok?
Köszönöm!
Nem, de ha felhasználod se túl nagy az esély, hogy megtudja.
Szerzői jog megsértéséért pénzbüntetést vonhat maga után.
Úgy jársz, mint Schmitt Pál! Megbüntethetnek, és a könyvedet is vissza kell kérned a boltokból! Az interneten lévő képeket csak akkor használd fel, ha a szerző, vagy jogosult erre kifejezetten engedélyt ad. Pont ma láttam egy ilyet, a google mai kezdőképe (a bölényes) pl. ingyenes, mert lejárt a 70 év, de ez ki is van írva!
Esetleg használd a hasonló képek keresőt, lehet, hogy rábukkansz az eredetijére, és lehet, hogy a szerző engedi a szabad felhasználást (vagy kérhetsz tőle engedélyt).
(Ha belinkeled a képet, talán tudok segíteni keresni!)
1. Nyisd meg a Google képkereső oldalát.
2. Fogd és vidd módszerrel küzd be a keresősávba
3. Keresd meg ugyanazt a képet, hasikered van a honlapon megtalálod a készítőt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!