Van régi pénzérmém 5 pfennig 1966os,1984es,10pfennig 1950es,1978as, one cent 1968as . Mennyit érhet?
Szerbusz!
Sajnos nincs jó hírem, az egész 200 - 300 Ft körül érhet. Amúgy a vatera.hu-n rengeteg régi pénzt árulnak, meg vannak jó kis katalógusok is, azokon is utána nézhetsz :)
Na na! Nagyon is sokat érhet egy egy példány!! "Az igazi "nagyágyúk" érdekes módon az aprópénzek között találhatók. Az 50 pfennigesek kategóriájában az 1950-ben vert, G betűs példányok vételi ára 460, eladási ára pedig 798 euró. A 0,26 eurós névértékhez képest ez több mint háromezerszeres értéknövekedés!
Még inkább megdobogtatja a gyűjtők szívét a kétpfenniges érmék némelyike. A nagyjából egy eurócentet érő jelentéktelen pénzecskék közül az 1967-ben, illetve 1969-ben vert G, illetve J betűjelű darabok valóságos "kék Mauritiussal" érnek föl a numizmatikusok körében. Vételi áruk egységesen 1329 euró, míg eladáskor 2019, illetve 1763 eurót kér értük a kereskedő! Érdemes tehát Magyarországon is átnézni a németországi kiruccanásról megmaradt aprót, hátha kincs lapul a szerény kinézetű érmék között." Igaz, ez 2001-es, de lehet, hogy épp azóta változott az ár a drága irányba! Egy kérdésem van: Milyen betű van az írás oldalán? F? Vagy esetleg J? Milyen betű? Ez nagyon fontos!!
Kedves Dhunter!
Én numizmatikus vagyok, régi pénzeket adok-veszek-cserélek. Értek a ritkaságokhoz, és magam is keresem őket. Az 1969-es G verdejelű 2 pfenniges Nyugat-német érméből 32,156,999 darabot vertek, ami nagyon soknak, rengetegnek számít. Az érmék egy jelentős része mind a mai napig megvan, ezért nem képvisel értéket. Verdefényes állapotban értéke kb. 1 euró, már ha megadja érte valaki.
Itt is láthatsz egy aukciót, és nem tartom valószínűnek, hogy bárki megvásárolná az érmét 1 euróért:
A nyugat-német aprók közt valóban előfordulhatnak (rendkívül kis valószínűséggel) 100 euró fölötti értékkel rendelkező példányok. A 2 pfennigesek közül a régi szériás 1968 J, és 1969 J 2 pfennigek ilyenek. De ugyanilyen dátum/verdejel kombóval az új széria (amiben bronzon kívül vas is van, tehát vonzza a mágnes) 2 pfennigesei csupán pár eurocentet érnek.
Ki kell emelni továbbá a BANK DEUTSCHER LÄNDER köriratú 1950 G 50 pfennigest, ami szép állapotban szintén túlmutat a 100 eurós értéken. Az 1 és 2 márkások 1950-es évek G verdejelű érméit is érdemes eltenni, van köztük 100 eurót megközelítő, van, ami csak 2 euró, de mindenképpen értéknövekedésnek számít a névértékéhez képest.
Kedves Dhunter! Ha vannak még régi pénzeid, érméid, papírpénzeid, és van kedved, akkor küldj fényképeket, vagy ha egyértelműen felismered a pénzeidet, akkor írj listát. Ha megteszed, megírom neked az érméid tényleges eladási értékét. Ami az előbbiekből is látszik, lehet, hogy nagyon magas összeg. De sajna ezzel a 2 pfenniggel nem jött be.
Üdv.:
polarbeer
Szia!
Az érméd, az 1950-es 1 pfennig D verdejellel nagyon gyakori darab. 772592000 darabot adtak ki belőle, sok kint maradt fiókokban, sufnikban, régi pénztárcákban. Értéke forgalmi állapotban kb. 2 - 3 Ft.
Ha van más érméd, régi, vagy kevésbé régi érméd, pénzed, papírpénzed, szívesen ránézek, és megmondom az értékét. Jöhet magyar, és külföldi is.
Üdv.:
polarbeer
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!