Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most mi is az a playback?

Most mi is az a playback?

Figyelt kérdés
Az amikor megy a karaoke zene és csak a vokálok hangja hallatszik vagy amikor az egész dal megy az eredeti énekes hangjával és valaki arra próbál ráénekelni??
2012. márc. 23. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A playback (ejtsd: [pléjbek]; az angol playback, tulajdonképpen ’visszajátszás’ szóból – ennek ellenére angolul a jelenségre nem ezt a szót, hanem a lip sync, azaz „zenére tátogás” kifejezést használják) a könnyűzenében olyan előadásmód, amelyben a zene és az énekhang valójában felvételről megy, a zenekar, az énekes vagy együttes pedig a játékot vagy az éneklést csak szimulálja, vagyis csak egy látványszerepet játszik. A playback használatára az ige helyesen „playbackel” (és nem *playbackol).
2012. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. De még mindig nem nagyon értem.
2012. márc. 23. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Az amikor egy énekes csak tátog mögötte meg szól a zene.
2012. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És hogyha én akarok elénekelni egy dalt, és nincs jó hangom? Mégse tátoghatok egy más valaki hangjára.
2012. márc. 23. 19:28
 5/5 anonim válasza:

De megteheted csak ne tudják meg, hasonló szakmában vagyok...

Írj rám nyugodtan: trisztan.varga@gmail.com

2015. aug. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!