Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok profikozó lenni...

Hogyan tudok profikozó lenni Amerikában? ÉS hova tudok tovább tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

2012. márc. 23. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak nem gyilkos elméket nézel...Nem abból áll a külföldön dolgozó rendőr munkája sem amit látsz, hanem tömény papírmunka..Itthon szerintem célirányosan nem tudsz egyébként olyan iskolát elvégezni, amivel ott dolgozhatsz. Kezdetnek talán a volt Rendőrtiszti Főiskola. (megváltozott a neve)
2012. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De a gyilkos elméket nézem és tisztáva vagyok hogy mijen a munka.Azért köszi!
2012. ápr. 9. 13:49
 3/3 anonim válasza:

Magyarországon perpill nincs sem kriminálpszichológia képzés, sem profilozói. Voltak/vannak kezdeményezések de még nagyon kezdetlegesek. Én jövőre végzek pszicho BA-n utána pedig irány Liverpool ha felvesznek mesterre. Volt szerencsém beszélni kriminálpszichológussal személyesen, Ő azt mondta, ha van lehetőség akkor irány külföld... Jelenleg a legjobb esélyekkel az pályázik profilozói munkakörre, aki elvégzi a pszichológia BA-t, utána pedig megcsinálja a mesterképzést például itt: [link]

Rohadt drága a tandíj de a legjobb képzést kapod, a legjobbaktól. Viszont még ezzel sem leszel automatikusan profilozó, érdemes utána PhD-t csinálni. Csak egy maréknyi ember csinálja ezt odakinn teljes munkaidőben, a maradék pszichológus/pszichiáter általában vagy magánpraxisban van, vagy pedig törvényszéki (igazságügyi) munkakörben tevékenykedik és külsősként néha behívják őket. Jelenleg a legközelebb álló munkakör ami ezzel kapcsolatos, az a Behavioral Investigative Advisor, és ők Angliában ha jól tudom a SOCA alatt tevékenykednek. A legjobb az, ha már pszicho BA alatt is igyekszik az ember belefolyni ezekbe a dolgokba, kutat, és igyekszik a szakdogáját (mühelymunkák) releváns témakörben megcsinálni. Amerikában szerintem külföldinek semmi esélye ezt csinálni, mivel a profilozást jórészt az FBI egy bizonyos egysége csinálja (BSU, oda is csak úgy kerülhetsz, ha kb 10 évig voltál ügynök egy más ügyösztályon). Mondanom sem kell, hogy külföldi állampolgár nem lehet FBI ügynök, az állampolgárságot pedig nem nagyon osztogatják arrafelé.

Ajánlott olvasmány: Brent Turvey és David Canter művei, sajnos csak angolul vannak. Ha valaki jobban ismeri ezeket a dolgokat javítson ki, én eddig idáig jutottam.

2012. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!