Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, meddig jó a TB-m?

20 éves vagyok, meddig jó a TB-m?

Figyelt kérdés
Nem járok már suliba és bejelentett munkahelyem sincs jelenleg. Azt hallottam, hogy 20 éves korig elvileg aktív.
2012. márc. 22. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyet nem hallottam, hogy 20 éves korig. Én úgy tudom, miután befejezted az iskolát, abban az évben még meghatározott ideig érvényes, de utána magad után kell fizetned. Vagy kérheted, ha nincs semmilyen jövedelmed, hogy szociális alapon járjon.
2012. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tavaly hagytam abba a sulit, ígyhát már nem érvényes igaz ?!
2012. márc. 22. 10:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban tavaly májusban.
2012. márc. 22. 10:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem érvényes. Menj be az adóhivatalba és kérj csekket, amin befizetheted a havi 5.200 Ft magad után.
2012. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem már nincsen...

Én is nemrégiben hasonló cipőben jártam, mint Te. Fél éven túl vagyok számon tartva a munkanélküli kp.-ban, ott lehet igényelni támogatást 1 évre TB-hez bizonyos idő után.

2012. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. márc. 22. 10:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Tavaly szeptemberben regisztráltam a munkanélküli központban. Tehát ha visszamegyke igényelhetem a Tb-m 1 évre?
2012. márc. 22. 10:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A diákigazolványra való jogosultságod napjáig +45 napig passzív jogon voltál jogosult az eü. ellátásokra.

Ha 2011 májusban végeztél a suliban (nappalin) akkor 2011. december 15-ig volt "jó a TBd"

December 16-tól kellett volna rendezned.

A munkaügyi csak annak rendezi a TBjét aki pénzbeli ellátást kap tőlük (járadék, segély, képzési támogatás) Aki csak regisztrált álláskereső, de nem kap pénzbeli ellátást az szociális és vagyoni helyzete alapján a helyi önkormányzatnál igényelheti rászorultsági alapon a Tbje rendezését.

Visszamenőlegesen nem lehet igényelni.

Ha rászorultnak minősülsz, akkor a jogosultság megállapításától rendezik a TBdet, de 2011 december 16-tól a megállapításig (ha holnap bemégy és rászorultnak minősítenek akkor 2012. március 22-ig) be kell jelentkezned a NAVhoz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre. Tavaly ez havi 5100, napi 170 Ft volt, idén havi 6390, napi 213 Ft.

2012. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Köszönöm szépen.
2012. márc. 22. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!