Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent? "Értékelem a...

Mit jelent? "Értékelem a diplomáciád"

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ha nem a külügyet vesszük :D akkor kb így lehet megfogalmazni.

kényes helyzetben tanúsított ügyes, hatékony és célravezető magatartás. kb nálam így néz ki a diplomácia. Nemhiába van kevés doplomata a világon.

2012. márc. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hogy nemmondassz igazat. diplomatikusan fogalmazol,megkerülöd amit mondani akarsz
2012. márc. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ezzel ha nem ahargszol nem értek egyet... Idegen szavak szótárába a diplomatikus: tapintatos, óvatos. Diplomácia meg alapjáraton a külügyról szól... Tehát a válaszod szerintem nem helyén való. A diplomácia éppen a megállapodásról szól. Hogy két ország megállapod békéről vagy bármiről.

tipikus magyar felfogás, hogy megkerüljük a kérdést de ez nem erről szól. Bár a szöveg környezetet sem ismerjük.

2012. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdés az volt,mit jelent,mikor mondják ezt. Tök mindegy mit mond a szótár, ez egy erősen irónikus megjegyzés amit akkor mondanak,ha valaki nem mondja ki az igazságot
2012. márc. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Viktorral értek egyet, bár helyesebb lenne a mondat úgy, hogy "értékelem a diplomatikus hozzáállásodat, magatartásodat".


Diplomácia: (gör.) a. m. államügyvitel, az állam külügyeinek vezetése, valamint az arra vonatkozó szabályok tudománya.


Diplomatikus: a diplomáciai érintkezésben szokásos, használatos, óvatos, körültekintő, ravasz


Szerintem az illető az utóbbira gondolt.

2012. márc. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szerintem viktor és túrórudi kamaszok,akik nem ismerik a magyar nyelv szólásait és értelmezőszótárból válaszolnak. Ami még jó is lenne,ha a szólás részét néznék,és nem azon lovagolnának,hogy mit jelent a diplomácia szó.

de mindegy

2012. márc. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondhatnám erre azt, hogy egy hülye, csököttagyú sheggfej vagy, de mivel jó 25 évvel fiatalabbnak gondoltál a koromnál, ami azért bevallom, hízelgő rám nézve, diplomatikusan inkább azt mondom, hogy nem az eszed az, ami miatt szeretnek téged a hozzád közelállók.

Bár tudom, hogy az eredeti megállapításom közelebb áll a valósághoz, és a második szerinted nettó hazugság, ami csak az igazság megszépítésére szolgál.

2012. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
huha. köszönöm a válaszokat :)
2012. márc. 21. 15:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!