Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz az, hogy...

Szerintetek igaz az, hogy minden második fiatal kipróbált már valamilyen drogot?

Figyelt kérdés
A suliban beszéltünk erről, felolvastunk pár újságcikket és elég megdöbbentő tényeket írtak. Ti mit gondoltok?
2012. márc. 12. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ja szerintem az alkoholtól többen is kipróbálják.
2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja szerintem az alkoholt többen is kipróbálják.
2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem simán igaz lehet.

gondolj csak bele, egy-egy diszkóban milyen arányban lehetnek drogosok..

2012. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz, de mondjuk ha az alkoholt nem nézzük.
2012. márc. 12. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
hát én nem próbáltam ki, cigit is csak egy slukk erejéig
2012. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia


Nézd, sajnos ma már ott tartunk, hogy nem kell ahhoz újságcikkeket olvasni, hogy rájöjj erre, elég ha péntek/szombat este elmész például egy diszkóba. Meg is próbálom röviden megfogalmazni, hogy miért is mondom ezt.


Amikor én és a barátaim még 2008-ban úgy kb 16 éves korunkban elkezdtünk bulizni járni, eleinte még alkoholt is alig ittunk, a drogosokat meg a lehető legjobban lenéztük. Nem értettük, hogy mégis miért jó az nekik, hogyha szétszívják/lövik magukat és örülnek ha túlélik az estét. Abban az időben rengeteg embert ismertem meg és közölük talán csak az 1% ha próbált már drogot, vagy élt vele. És ez így ment szépen jó hosszú időig. Úgy kb egészen 1 évvel ezelőttig.


Az egyik ismerősöm elkerült egy fősulira, ahol sikeresen rászokott arra, hogyha buli van, akkor egyértelmű, hogy nem elég a pia, hanem kell valami kis plusz is hozzá, hogy jól érezze magát. Az iskolát sikeresen abbahagyta az első félév után, majd elkezdett dolgozni. Azonban a fizetése egy jelentős részét meg elkölti drogokra. Most biztos azt gondolod, hogy mit problémázok azon, hogy az egyik ismerősöm rákapott az anyagra? Ha még csak ő egymaga szokott volna rá, akkor nem is kezdtem volna el ezt az egészet írni. A baj ott kezdődik, hogy mikor szilvesztereztünk, vagy most mondhatnék akármilyen másik bulit is, akkor az ott jelenlévő kb 15-20 főből talán 4-en, vagy 5-en ha nem téptek be.


Erre van egy egyszerű megoldás próbáljak meg másik társasággal bulizni. Igen ám, de itt kezdődnek a gondok, úgy igazából! Mivel vidéken élek, egy olyan városban, ahol kb csak egy normális szórakozóhely van. Pontosabban volt. A probléma az, hogy a rendőrség már lassan minden pénteken és szombaton razziázik, mert a helyi kórház beküldött egy jelentést a polgármesteri hivatalnak, arról, hogy a szórakozóhelyről minden héten legalább 3, vagy 5 kiskorút visznek be drogtúladagolás miatt. A városban pedig kb 30.000-en laknak. Az iskolában, pedig mást sem hallok, csak azt, hogy x, meg y mennyire szétküldte magát hétvégén, és ez alatt nem az alkoholt értik.


Nah szóval a nagy helyzet az, hogy 19 éves koromra azt vettem észre, hogy most mikor még bőven buliznom kellene már nincs is hozzá kedvem, mert az egész csak abból állna, hogy akikkel elmegyek szórakozni hogyan keresik az anyagot, hogy betéphessenek, és ha nem velük megyek el szórakozni, akkor sincs sok lehetőségem, mivel szinte minden második ember szétküldte magát már éjfélre. És ha ez nem lenne elég, akkor még vigyázz arra is, hogy a szórakozóhelyen rá ne nézz a helyi cigány maffia tagjaira, akiket néha péntekenként ott ver a fene. Aztán a rendőrök is folyamatosan a drogot keresik minden szerencsétlennél, így aztán enyhe túlzással, amíg hazaérek kb 2* igazoltatnak, a gyalog 5 perces úton. Arra meg nincs elég pénzem, hogy valami nagyobb városba menjek el szórakozni, habár lehet, hogy ott még csak rosszabb lenne a helyzet. Éppen ezért szoktam rá arra, mint ami az amerikai tini filmekben szokott lenni. A házibulira, ahova csak olyan embereket hívok meg, akiknek a társaság az első és nem az anyag.


A félreértések elkerülés végett. Nekem semmi bajom azokkal, akik egyszer kipróbálták, hiszen, mi emberek kíváncsi természetűek vagyunk, vagy azokkal, akik néhanapján elszívnak egy jointot otthon. A bajom azokkal van, akik ezt minden hétvégén, minden önkontroll nélkül teszik ezt.


Annak ellenére, hogy azt írtam, hogy megpróbálom röviden, nem nagyon jött össze a dolog. De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, szerintem simán elképzelhető ez az arány, sőt szerintem még nagyobb is ennél.

2012. márc. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tegnap 22:55 első pár sorod elolvastam de elég is volt,miért jó a drog? hát alkoholnál mindenképp jobb több okból is nem ragoznám,hogy te az alkohollal lenézed a drogokat erre ne legyél büszke,ezerszer igényesebb egy drogfogyasztó mint egy alkoholfogyasztó,azért mert teletömik a fejed a médiában hogy így meg úgy a drog az nem biztos hogy igaz,amíg nem próbáltad,nem ismered,addig ne nyilatkozz róla én azt javaslom semmi rossz indulattal.

u.i.: ne tessék keverni a drogosdokat és a részeg suhancokat,akik eltolnak egy füves cigit azt széjjel vágja őket piára,meg a dzsinás hülyegyerekeket.

2012. márc. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
na most végig olvastam :D attól hogy balf*sz köreid vannak arról nem a drog tehet,a FŰ NEM DISZKÓDROG,nem buliba való,pláne nem alkoholra mert az nagyon csúnyán széjjelver valóban,én sem járok sokat bulizni,csak néha néha,de akkor BP és csak drogosok közé (nem füvesek) és elhiheted hogy annál jobb érzés nincs mikor több ezer ember egyszerre üvölt,tombol a ritmusra,mindenki jól érzi magát és mindenki lepacsizik veled,úgy szeretjük egymást mintha családtagok lennénk,nincsenek balhék csak felhőtlen öröm és bulizás,Na ilyen egy normális buli ahol drogot fogyasztanak.
2012. márc. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az utolsónak üzenem, hogy direkt leírtam azt az előző üzenetem végén, hogy azokkal SEMMI bajom nincsen akik egyszer kipróbálták, vagy néha elszívnak egy jointot.

Az az állításod pedig, hogy én a média befolyása miatt lenézem azokat akik drogoznak az nem igaz. Láthattad, hogy még régebben 16 éves koromban gondolkodtam kb úgy-ahogy róluk. Véleményem szerint a média úgy átb*ssza az embert ahogy csak tudja, de ebbe most ne menjünk bele.

Az, hogy ha valaki elszív egy füves cigit arra még azt mondom, hogy oké, mivel ugyanúgy a természetben nő a növény, amiből készítik. A bajom ismétlem NEM ezekkel az emberekkel van, hanem azokkal, akik a franc tudja milyen szintetikus anyagokból készült hülyeségeket használják. ÉS az ilyenek miatt van az, hogy az ember nem mehet el nyugodtan bulizni, mert a rendőrök folyamatosan razziáznak, hogy kiszűrjék az ilyen idiótákat.

Mivel nem drogozok, így kérlek nézd el nekem, hogy hiányosak az ismereteim azzal kapcsolatban, hogy milyen típusai vannak, és hogy néha rosszul hivatkozok egyes fajtáival kapcsolatban, vagy rossz elnevezést használok rájuk. Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, azt, amit láttam, hogy mit művelnek az emberekkel és engem éppen ez tántorított el attól, hogy használjam és nem a média.

Nagyon remélem, hogy sikerül megértenünk egymást. :)

2012. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat :)
2012. márc. 13. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!