Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írják helyesen gerebje...

Rygel kérdése:

Hogyan írják helyesen gerebje vagy gereblye?

Figyelt kérdés
Ezesetben a kertben használt szerszámrol van szó.
2012. márc. 11. 19:21
 1/4 anonim válasza:
76%
latom a Google nem a legjobb barátod :-D amugy gereblye
2012. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bár ezt a gugli is megmondta volna de az ly a jó.
2012. márc. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönet. A google tényleg nem a legjobb barátom. :D A google autómata fordítőjával meg kimondottan ellenséges viszonyban vagyok. Beírsz egy értelmes angol szöveget, és amit vissza kapsz, mint megfelelő magyar fordítás, az egy értelmetlen nevetésre kényszerítő zöldség értelmes szöveg helyett. Meg amimiatt a google nem a legjobb barátom, hogy ha valamit keresek 90% az esélye, hogy nem találom meg. :( Így maradt nekem a google a meghatározott honlapok keresésére. Mégegyszer köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 11. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

www.magyarhelyesiras.hu


Nem kötekedésből írom, szerintem semmi baj azzal, ha a gyk-n kérdez az ember. :)

Én mindig a fenti címen szoktam ellenőrizni, ha valamit nem tudok, mert (feltételezem legalábbis) mindig frissítik, ellentétben a helyesírási szótárammal, ami már megvan pár éves, és mindig változtatnak valamin. :)

2012. ápr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!