Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Esténként elég sokszor belebotlok érdekes alakokba. Múltkor egy szalonképes külsejűnek mondható falusi/tanyasi nő jött oda hozzám egy mellékúton, azzal a szöveggel, hogy nemrég jött fel "pöstre" és tényleg nem szeretne megbántani ... de egy ezresen múlik ... hogy van-e kenyérre és tejre való neki. Falusi/tanyasi akcentussal beszélt, akadozva, hatásvadász módon, megsajnálással akart elszedni pénzt tőlem.


Az ilyeneket elküldeném a retkes p*csába, de még a végén utánam jön a sötétben, és leszúr, mert lehet, hogy tényleg nincs mit vesztenie, és ez a kuncsorgás volt az utolsó segítségkiáltása a világ felé. Nem ez volt az első.


Az ilyeneket le kell állni és meghallgatni türelmesen, és szépen közölni vele, hogy nem tudsz segíteni, vagy inkább gyorsan lerázni? Melyik esetben kisebb az esély, hogy az ember után megy és erőszakkal próbálja meg elszedni tőle a pénzt? Profi pszichológusok és szociológusok válaszát várom! JK.


2012. márc. 10. 21:17
 1/3 anonim válasza:

Meg se hallgasd őket, gyorsan tovább kell haladni, mint aki le sem áll egyetlen pillanatra sem. Odavetheted (a haladási sebességed csökkentése nélkül), hogy "nem tudok segíteni", de menj is tovább, ne foglalkozz vele.

Másik: ha valakit látsz és veszélyesnek ítéled, ne találkozz vele, már előre kerüld ki. Ha lehetséges, kerüld el a problémás helyeket. Például a kicsi mellékutcák (sok kereszteződéssel) jók, ha az út közepén mész és ha autó jön, egyből a járdára lépsz és ott mész tovább (ne állj meg, amíg elmegy, mert ki tudja mit feltételez rólad).

Legyen nálad olyan eszköz, amivel védekezni tudsz. Olyan is jó, amivel az esetleges támadót pillanatokra tudod ártalmatlanná tenni és el tudsz menekülni. Az útvonaladon mindig térképezd fel a menekülési útvonalakat. Legyenek helyek, ahol meg tudod magad húzni, így nem kell hosszasan szaladni, menekülni. Ha ilyen helyeken meg tudod húzni magad 15 percre, az már elég lehet.

Ha támadás ér és ilyen helyre kell menekülnöd, akkor hívj segítséget. Ez lehet rendőrség vagy a helyi polgárőrség (ha van nálad telefon, amit telefonálni tudsz). Ha bizonytalan a helyzeted egy területen, hívj taxit és vitesd el magad kissé közelebb a célodhoz.

2012. márc. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Még mindig én, kihagytam a lényeget. 3 évig jártam haza gyalog a IX. és a VIII. kerületen át, Körúton keresztül a VI. kerületbe éjszakánként (22-ig tartott a munkaidő, hetente háromszor). Ott alkalmaztam a fenti módszerem. Azon az útvonalon sok éjjel-nappali bolt volt. Kétszer volt problémám. Egyszer a IX. kerületben elmentem egy romos épület előtt és elkezdtek kijönni belőle nem tudom kik. Gyorsabb tempóra váltottam és láttam utánam jönnek. Amikor szaladni kezdtem, ők is. Berohantam egy kisboltba, a boltos zárta az ajtót, hívta a rendőröket. Azok nagyon hamar kijöttek, beültettek hátra, próbálták megkeresni az üldözőim. Nem találták, de a kerülethatárig elvittek autóval.

A második alkalommal egy részeg férfi kezdett el kiabálni úgy, hogy elém lépett. Egyből ütöttem és rugdostam, majd mentem tovább. Nem tudom mi lett vele, mert egyből felállt, de nem volt kedve utánam jönni. Ha már egyszer úgy alakul, hogy konfliktus van, akkor maradj észnél és cselekedj. A célod az legyen, hogy elhagyd a veszélyes területet, ne állj le sehol.

Mindehhez hozzáteszem azt, hogy nagyon-nagyon sokszor jártam végig az utat és csak kétszer volt problémám. Ez jó arány. A két problémás esetben az volt a hibám, hogy nem kerültem. Fáradt voltam átmenni, útvonalat módosítani. Ha megteszem, nem lett volna annyi sem.

Éjszakai járatot soha nem vettem igénybe.

2012. márc. 11. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Joola ***** válasza:
Az én módszerem: Sorry?:D
2012. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!