Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kb 2 héttel később jelentke...

Ha kb 2 héttel később jelentkezek le a munkaügyibe ahoz képest mint kellene, ugye nem törlik a tagságomat?

Figyelt kérdés
Elhagytam az álláskeresői kiskönyvem és kb 2 héttel később találtam meg ma ...ugye nem törölnek? vagy iylenkor mi fog történni?
2012. febr. 28. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem jelentkeztél időben, kellett volna levelet küldeniük.

Ha nem kapsz álláskeresési járadékot csak regisztrált álláskereső vagy, akkor nem nagyon szívóznak 2 hetes késés miatt, nem törlik a regisztrációdat.

2012. febr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod. jelenleg nem kapok semmi pénzt még tőlük...kb 8 hónapja vagyok regisztrálva azt hiszem. Sajnos semmilyen munkahelyet nem kaptam meg, ahová elküldtem, vagy nem vettek fel ahová behivtak. Arról esetleg tudnál e mondani valamit, hogy 1 év után jár valami pénz? Ez igaz?
2012. febr. 28. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:
én is ebben a szituban voltam,és törölt a g.ci,bocsánat,de egy féreg. Bp,18 ker.
2012. febr. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központ és munkaügyi központ között hatalmas különbség van.

Hivatalosan kell küldeniük egy levelet ha nem jelentkezel időben, és ha arra sem jelentkezel a megadott határidőn belül, akkor törölnek.

Ha normális az ügyintéző, akkor 2 hét késéért nem fog törölni. Ha szemétkedni akar, akkor már törölt is.

Felénk elég rendesek. Viszont a szomszéd falu másik munkaügyihez tartozik, ott szinte direkt szívatják az embereket.

Ha legalább egy éve regisztrált álláskereső vagy, akkor szociális és vagyoni helyzeted alapján kérheted a Foglalkoztatást helyettesítő támogatást a polgármesteri hivatalban. Ehhez kell a munkaügyi igazolása. Az egyéb feltételeket elolvashatod a szociális törvényben az aktív korúak ellátása alatt. Olvasd el a fogalom meghatározásokat is (család, közeli hozzátartozó, jövedelem, stb) Ezek is benne vannak a törvényben.

Ha megkapod az FHT-t, kötelező elvállalnod a felajánlott közmunkát (ha nem, akkor megszüntetik az FHT-t) A közmunka bére alacsonyabb,mint a minimálbér és a garantált bérminimum (keress rá a neten: mi mennyi 2012-ben)

2012. febr. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Egyébként bementem már a múlt héten de nem töröltek hálistennek, bár rákérdeztek hogy kapok e valami támogatást... mondtam neki hogy nem még... és mondta hogy 1 év után valami hatosági igazolást kell kérni vagy mi és azzal az önkormányzathoz(?) bemenni és talán ha megállapitják hogy jogosult vagyok rá, akkor kapok valami aprópénzt???
2012. márc. 5. 01:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Jellemző az ügyintézőre, hogy rákérdez, hogy kapsz-e támogatást. Neki azt a gépen tárolt adatokból azonnal látnia kell(ene)

1 év után foglalkoztatást helyettesítő támogatást kaphatsz ha megállapítják a jogosultságod. Ez most havi 22800. Felénk akik ilyet kapnak, azokat most szinte mindenkit behívtak közmunkára, 8 hónapra, napi 8 órában, nettó 47ezerért. Sokaknak közülük nem a saját településükön kell dolgozni.

2012. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!