Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri-e kimenni külföldre?...

Megéri-e kimenni külföldre? Anglia? Írország? Iskola? Munka? stb.19/L

Figyelt kérdés

Elsődlegesen Angliára és Írországra gondolok.

Jelenleg egy érettségim van, tavaly jelentkeztem egyetemre, de nem vettek fel, gondoltam majd idén. Most azonban még rosszabb a helyzet, jelentkezem, de nem igazán bízom a felvételben.

Lenne lehetőségem kimenni, de nem tudok dönteni, már rengeteget olvastam utánna.

Sok helyről hallottam, hogy csak a csicska munkára (elnézést a szóhasználatért) akalmaznak bevándorlókat, bár nekem ez is tökéletes.(senki munkáját nem akarom leszolni ezzel, mert a munka az munka, és becsülendő)


Csak nem tudom, hogy van-e esetleg fejlődési lehetőség. Iskola, Jobb munka, előléptetés,stb... mert ha egyszer kimennék már nem szeretnék visszajönni.

Előre is köszönöm a válaszokat:)


2012. febr. 20. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

"Sok helyről hallottam, hogy csak a csicska munkára (elnézést a szóhasználatért) akalmaznak bevándorlókat, bár nekem ez is tökéletes.(senki munkáját nem akarom leszolni ezzel, mert a munka az munka, és becsülendő)"


Ez részben igaz. A bevándorlók jelentős hányada olyan munkát végez, amit az angolok csak nagy duzzogva csinálnának meg. DE! Ha jó nyelvtudással és jó és keresett végzettséggel érkezel, akkor igenis van esély a jobban fizető munkákra is. Jó példa vagyok erre én magam, mert jó angollal érkeztem és az IT területen akartam elhelyezkedni, ami sikerült is, méghozzá nagyon jól. (2 hét alatt 16 telefonos és 9 személyes interjú, melyből 4 cég fel is vett volna.)


Az érettségiden kívül nincsen más szakmád vagy valami? Mert a sima érettségi sajnos nem elég, mert ha a minimálbérnél jobban fizető munkát szeretnél, akkor valamihez értened kell. A minimálbér átszámolva jól hangzik, de idekinn sok mindenre nem elég. Iskolák vannak, többségében fizetősek, amelyeket minimálbéres melóból kitermelni nem egyszerű. Előléptetés van, de alacsony poziciókban nem olyan látványos, csakúgy mint otthon. Ja! Milyen az angol nyelvtudásod? Csak mert az sem mindegy. Ha van még kérdésed, akkor priviben szívesen válaszolok.

2012. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok ilyen kérdés van a gyakorin és többnyire ugyanazok az emberek ugyanazokat a válaszokat adják. :) Szóval ha végigolvastad őket, akkor újat sajnos nem tudunk mondani.


Amit én tudok, hogy nem számít itt az otthoni végzettséged. Az angol nyelvtudásod számít és az itteni munkatapasztalatod. E kettő nélkül nagyon nehéz... de néha még ezekkel is. Amit én tanácsolok - mivel lány vagy és talán kicsit szociálisabb irányultságú - hogy kezdj el au-pairként dolgozni. Utálni fogod, sőt gyűlölni. De 3 hónapot elég, ha lehúzol benne. Ez alatt gyakorlod a nyelvet, van hol laknod, van mit enned. Tudsz folyamatosan munkát keresni. el tudod intézni kényelmesen a hivatalos ügyeket (bank, NI)... és ami a legfontosabb lesz egy referenciád.

Ezután már felkereshetsz egy care agency-t, akik két kézzel kapnak majd utána, mert szükség van gondozókra. Ők adnak majd neked tréninget, meg magasabb bért mint a minimálbér. Valamint angolokkal dolgozhatsz, nem csak bevándorlókkal. Tehát ez nem egy csicska munka és folyamatos képzésekkel folyamatos a feljebblépés.


Ha esetleg a jogsit még meg tudod csinálni otthon, az nagyon nagy segítségedre lesz itt kinn.

2012. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. febr. 23. 13:23
 4/6 anonim válasza:
Én 19 évesen jöttem ki Londonba. Most 20 vagyok, de még így is nehéz munkát találnom. Egy érettségim van. Az angolom egész jó. Én azt mondom, hogy inkább tanulj valami szakmát otthon és azzal gyere ki. És nagyon jó angollal!! Én teljesen tapasztalatlanul jöttem ki, itt kaptam meg életem első munkáját. Nem csak fizikai kihívást jelent, de komoly érzelmit is, hiszen még csak 19 vagy.....Én is most készülök foggal körömmel spórolni valamennyit a kis minimálbéremből, hogy haza tudjak menni, valami OKJ-s tanfolyamra...Nem könnyű, vannak hetek amikor csak pirítós jut pirítóssal...
2012. márc. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
a 2. válaszadó mért gondolja h az au-pairkedés olyan szörnyű? tapasztalat?
2012. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalat is, meg másoktól is hallottam. Persze biztos ki lehet fogni egy olyan családot, amivel minden klappol... de végtére is ez is csak egy munka, nem nyaralás. A cél érdekében ezt is lehet csinálni valameddig.


Meg aki fiatal, annak könnyebb alkalmazkodni. Én már független, önálló nőként csináltam, és így nem működött.

2012. ápr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!