Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Eltudnátok mondani mindent...

Eltudnátok mondani mindent nekem a tubákról/tubákolásról?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 15:24
 1/2 anonim válasza:

Gondolom azóta kaptál választ a kérdésedre, de azért leírom.

Vannak káros hatásai, de azok csak hosszabb idő és viszonylag nagy mennyiség után jelentkeznek.

Szóval: több fajtájú, ízesítésű van. Én olyat is próbáltam, ami dohánymentes volt. Na, az semmi volt, tényleg semmi.

Én a kezemre szoktam rakni változó adagot. Én nagyon sokat szeretek belőle kirakni, mert az egy rövid időre kicsit kiüt. FIGYELEM! Ezt nem általánosságban mondom, csak a saját tapasztalatomat írom le.

Tizenhat vagyok, napi nyolc-tízszer csinálom, körülbelül. Az orrnyálkahártyádat erősen roncsolja, de helyes használattal és mértékkel ezt is lehet ellensúlyozni/kiaknázni. Két-három hetente, max havonta tarts pár nap szünetet, hogy regenerálódjon!

Rászokni éppenséggel rá lehet, de ez egyéntől és mennyiségtől függ!

Felszívás: én mindig kirakom a kezemre, az egyik orrlyukamat befogom, és úgy szívom fel. Érdemes előtte orrot fújni, mert eléggé kellemetlen, ha szörcsögő takonnyal együtt megy fel... Kicsit rossz érzés, amíg felszívod, csíp, bár nekem legtöbbször változó. Előfordul, hogy annyira csíp, hogy könnyezel, a fél fejed elvörösödik, de van, hogy semmi.

2012. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Előző vagyok, folytatom, csak véletlen elküldtem :)

Néha szoktam csíkokban asztalra, papírra kitenni, és valami egyéb segédeszközzel felszívni, legyen ez egy kibelezett zselés tollnak a csöve, papírtekercs, ilyenek. De azt nem igazán szeretem, mert egyből letolja torokba, és az érzés sincs meg annyira.

AMIRE FIGYELJ! Ha rendszeresen csinálod, puha papírzsepit használj, mert különben teljesen kidörzsölöd az orrod környékét. Szintén tapasztalat, nem kellemes érzés. Amire még figyelj: egy pár perc után feloldja az orrodban lévő "rejtett" váladékot, és bizony randa, barna takony kezd folyni az orrocskádból, ami (bár nekem nem az) külső szemmel eléggé gusztustalan lehet. Van, aki csak úgy, időnként használja, hát, én nem.

Őszintén bevallom (talán még magamnak sem tettem meg), függő lettem, mert jó pár percre kellemes érzést ad. Régóta csinálom, egy éve kezdtem el, akkor csak pár ónapig tartott, aztán csak úgy, minden mellékhatás nélkül letettem.

Kb. fél éve kezdtem újra, és hát, most elég durván csinálom. Úgy nagyon nem pusztít rajtad. Én kcsit szétszórtabb lettem, de hát, az amúgy is bennem van :)

Először kellemetlen lehet. Én azt ajánlom, hogy először viszonylag sokat rakj ki magadnak, hogy érezz is valamit, és ne csak az maradjon meg az egészből, hogy "úristen, de szar, semmit sem érzek, és még a fejemet is szétcsípi..."


Ezt mind tapasztalatból mondom, nem pedig bemagoltam valahol, de soha életemben nem próbáltam.

Nagyon is próbáltam, még mindig csinálom, egyelőre mindenféle káros hatás nélkül :)

2012. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!