Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most szerintetek nem könnyebb...

Most szerintetek nem könnyebb a másodikat választani?

Figyelt kérdés

Az életem minden nap egy kín, egy gyötrődés.Ebben az időszakban meg főleg, eddig is nagyon rossz volt, de ez most a tetőpont, most már elég volt. Két lehetőségem van, mert újrakezdeni, jobbá tenni már nem tudom az életem:

1. Vagy szenvedek továbbra is minden nap, várom a halált, mert egyszer úgyis meghal az ember.

2. Vagy megölöm magam, meghalok most, csak annyi a különbség, hogy nem szenvedem előtte végig az életem.

Sokszor adtam már magamnak időt, és elhatároztam, hogy most már tényleg megpróbálom jobbá tenni az életem, de inkább az ellenkezője következett be, mégrosszabb lett.Ez megy, hogy mindig megpróbálom, de ha nem megy, akkor nem is fog menni.Mi értelme van felébredni, ha mindig arra ébredek, hogy ne, ez egy újabb nap, megint túl kell élni, amikor egyszerűbb lenne úgy aludni, hogy nem ébredek többet fel..


2012. jan. 20. 06:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek.

Nagyon a második eset mellett agitálsz, de ha olyan biztos lennél benne, akkor nem írnál ki kérdést a GYK-n, hanem már rég kinyiffantottad volna magad.

Ezek szerint viszont te is érzed, hogy nincs igazad. Szóval azt várod, mondjuk el, hogy miért nincs? Hát jó. Megpróbálom.


Mivel magad sem bízol benne, hogy jobb lesz, ezért nem is lesz az. Illetve a jelen helyzetet is sötéten látod, pedig minden csak hozzáállás kérdése.

Ha igazán kilátástalan lenne az életed, akkor már rég nem írogatnál nekünk. Ha pedig igazán változtatni szerettél volna, akkor már rég változtattál volna.

De igazad van, az önsajnálat sokkal egyszerűbb. Semmit nem kell hozzá tenni, csak meggyőzni magadat arról, hogy mekkora szerencsétlenség vagy, és ez minden kudarc felelőssége alól előre felment.

De szerintem ne görcsölj ezen ennyit. Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz a rossz dolgoknak. Inkább próbáld ki a pozitív hozzáállást.

Jó, ez most kicsit elcsépeltre sikeredett, de tényleg.

2012. jan. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!