Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A végre hajtók mit vihetnek el?

A végre hajtók mit vihetnek el?

Figyelt kérdés

A fiam és az anyám nevén van a lakás.A fiam 2/3-ad részben tulajdonos,de csak 23 éves.Gyakorlatilag nincs a nevén semmi ingóság a lakáson kívül.Akkor is elvihetik ,,mondjuk a TV-t vagy számítógépet stb?

Még nem volt bejelentett munka helye sem. Tehát logikus,hogy nem tudott venni magának semmit .Amit tőlem kapott az elvihetik??Ilyen mint laptop,de még a nevemen van és a részleteket fizetem.


2012. jan. 19. 12:42
 1/9 A kérdező kommentje:
A számla a fiam nevére jön mivel ő nagyobb részben a tulajdonos.
2012. jan. 19. 12:47
 2/9 Detro ***** válasza:

Teljesen mind1, hogy vette, kapta vagy lopta az illető az ingó és ingatlanját.

a végrehajtó azt viheti ami kifejezetten az ő nevén van.

Az hogy ki használja az mellékes.

Illetve még ráteheti a kezét a folyószámlára is, ha jól tudom a fizetés 33% veheti el.

2012. jan. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kifejezetten az ő nevén nincs semmi.Illetve egy 23 éves fiú még nem dolgozott annyit ,hogy mindent meg vegyen.Nem rég került ki a suliból és csak maszek melója van ami nincs bejelentve.
2012. jan. 19. 13:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Az állandó lakcíme szerinti helyről vihetnek szinte mindent (alapvető cuccokat kell hagyni: ágy, asztal, szék, ruhanemű, stb olyan mértékben ahányan ott laknak állandóra bejelentve), valamint azokat nem viheti, amiről bizonyítani tudja, hogy nem az övé (nem bemondásra, hanem pl. névre szóló számlával) Ha te részletre vetted a laptopot és a te nevedre szól a számla, azt nem vihetik. Viszont ha a TVt megvetted készpénzért és nincs róla olyan számla ami valaki másnak a nevére szól, azt vihetik.
2012. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

elég baj,mert ilyen számlákat nem tartottam meg.Akkor nem gondoltam,hogy nem tudjuk fizetni a törlesztést és rezsit.

Meg a munka ami a legnagyobb gond. Mindnyájan dolgoztunk amikor meg vettük ezeket és a nettet is,csak most 3 hónapja van ez. :( ,,se munka semmi. És minden halmozódik. Ha kiköttetjük a nettet sokat kell fizetni ugyan úgy a kábel TV pedig ezen tudnánk spórolni.

2012. jan. 19. 14:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenre hűség idő van ,mert így volt olcsóbb,
2012. jan. 19. 14:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha esetleg pár éven belül vetted a dolgokat, tudod a vásárlás helyét és nagyjábóli időpontját, kérhetsz számlamásolatot az eladótól.
2012. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
amiket leirtatok mind szép és jó, de vajon Nébre szóló számlát melyik üzletben állítanak ki? Kivéve persze az ÁFÁ-s számlát, de az is ugye cég vagy egyéni vállalkozó nevére megy. Nem ugy,hogy én gipsz jakab vagyok, veszek egy tv-t 120.000-t kérek róla áfá-s számlát....Ilyen esetben hogyan akarja bárki is áfás számlával igazolni amit vett? Csak sima nyugtát kap, meg garanciát.
2012. jan. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Számlát (ami nem feltétlenül ÁFAs, mert nem mindenki ÁFA körös) bárki kérhet, nemcsak cég.

Tavalyelőtt vettünk anyukámnak új mosógépet, a boltban számlát adtak és nem nyugtát, anélkül, hogy számlát kértünk volna. Fizetéskor az eladó kérte a vevő nevét, címét. Mondta is, hogy náluk mindenkinek számlát adnak, nem nyugtát, ezért kéri.

Még egy 3ezer forintos rúdmixerről is kérhetsz számlát magánszemélynek is, nemhogy egy 120 ezres TVről.

2012. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!