Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az ötös lottó telitalálatán...

Ha az ötös lottó telitalálatának esélye 1:44 millióhoz, akkor el kell, hogy jöjjön az a sorsolás is (legkésőbb a világ 44 milliomodik húsásakor), hogy kihúzzák az 1,2,3,4,5 -öst is?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

annak a számsornak is PONT ugyanannyi esélye van, mint a többinek (de az a valószínűséghez nem tartozik hozzá, hogy 44mill. húzásból mindegyok egyszer szerepel!

Minden húzásnál PONT ugyanolyan eséllyel szerepel mindegyik számsor, az is amit az előző héten húztak:)

2012. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, ez világos, de mégis én egy 12,44,56,78,90-es kombinációt (persze mondom csak megérzés alapján) nagyobb esélyűnek vélek, mint az 1,2,3,4,5-ös kombinációt. Ahogy ezt az esélylatolgatást finomítani lehet, hogy mennyi esélye van, hogy a húzás során két szomszédos számot húznak ki. Kisebb az esély arra, hogy három szomszédos számot húznak ki, és szerintem a legkisebb az esély, hogy öt szomszédos számot húznak ki. Tehát hiába van sok milliárd húzás, annak az esélye, hogy az általam beírt kombinációt kihúzzák, lehet, hogy egyenlő a nullával.


Persze minden kombináció esélye 50 %, mert vagy bejön, vagy nem.

2012. jan. 14. 22:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Annak az esélye, hogy a fenti számsort kihúzzák sosem lesz 100%.

A számológépprogramom éppen kiakadt tőle, szóval pontosan nem tudom megmondani, hogy mennyi 44 millió húzás után.

Más módszerrel nekiálltam kiszámolni. Így 30 százalék feletti érték jött ki. Remélem, hogy pontos. 1 a 3-hoz, hogy még 40 millió húzásból sem jön ki a fenti sorozat.

2012. jan. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!