Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van lehetőségem albérleti...

Van lehetőségem albérleti szerződést bontani az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Az a problémánk, hogy iszonyú hangosak a szomszédok. Pontosabban a falak vékonyak. Nem panelről van szó, hanem egy téglaházról, a két szobánk közötti fal legalább 60 cm. Feltételeztük, hogy akkor valószínűleg a lakásokat elválasztó falak is. De kiderült, hogy ez egy olyan ház, ahol utólag is húztak fel falakat, teljesen át lett alakítva, és ezek a falak sokkal vékonyabbak. Tudom, hogy ez nem róható fel a tulajdonosnak. DE: mikor megnéztük a lakást, elmondtuk a párommal, hogy csendes lakást keresünk, áthallatszanak-e a szomszédok. A válasz az volt, hogy "Á, dehogy, hát nézzem meg, hogy milyen vastagok a falak!" Hát jó. Kivettük. Már a legelső éjszaka egy rémálom volt, mert nem csak, hogy hallani lehet, hogy beszél valaki, mint pl egy panel esetében, hanem minden egyes szót tisztán lehet érteni!! Rákérdeztünk a tulajdonosnál, hogy akkor most ez mi, és szeretnénk ha le hangszigetelné a szobát. Ja, hogy az drága. Bevallotta, hogy ő is lakott ott néhány hónapot, és ő is ugyanígy hallotta őket, de ő füldugóval megoldotta. Persze aláírt egy éves szerződéssel a kezében már be merte vallani. Nekem nem bírja a fülem a füldugót, úgyhogy kénytelen vagyok a nappaliban elaludni, és éjszaka megyek csak át a hálóba.

Így most eléggé átverve érezzük magunkat, de mivel csak szóban hangzott el, hogy csendes a lakás, írásba pedig nem lett foglalva, ezért nem tudjuk mit csináljunk. A két havi kauciót nem szeretnénk elveszíteni, viszont már nagyon fárasztó, hogy nem tudom kialudni magam rendesen, mert reggel-este a szomszédokat hallgatom.

Ráadásul a tulajdonos jogász. (Bár szerintem nincs bejelentve a NAV-nál az albérlet, úgyhogy nem hiszem, hogy sokat ér vele.)

Szóval a kérdésem az, hogy felmondhatjuk-e a nélkül a szerződésünket, hogy elbukjuk a kauciót?


2012. jan. 13. 10:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!