Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliai munka, belevágnátok?

Szemerey kérdése:

Angliai munka, belevágnátok?

Figyelt kérdés

Ismerősöm neten levadászott valami telefonszámot nevet és címet, a pasi magyar, Londonban él,magyarok külföldi munkavállalásával foglalkozik, konyhai kisegítés stb.

Elküldte neki e-mailbe a személyes adatait, a fickó azt ígérte, pár napon belül postázza a szerződést.

Összesen 60.000 forintba kerül a busz kifelé, meg azt mondta, vagy 40.000-et váltson még be.Elvileg két hét múlva indulás.

Mit gondolok erről?


2012. jan. 11. 13:28
 1/6 bánomisén ***** válasza:

Hát... fontoljátok meg alaposan, főleg, hogy magyarról van szó, rengeteg átverős-lehúzós történet van itt. A magyarok ritka lelkiismeretlenül tudnak viselkedni egymással egy kis pénz reményében.


Amíg a szerződés meg nem érkezik és nem győződtök meg arról, hogy tényleg szabályos szerződés, addig ne mozduljatok egy lépést se Mo-ról.


Az meg, hogy valaki cirka 120 fonttal (ennyi a 40.000 Ft) a zsebében érkezzen meg Angliába, kissé nonszensz, ez hideg vízre nem elég itt.

2012. jan. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tényleg szabályosnak szerződést csak egy jogász tud megállapítani gondolom. Mi ha rátekintünk, nem sokat fog mondani.Főleg ha kacifántos a fogalmazás..

Étkezés elvileg ott lesz minden nap térítésmentesen, ahová megy .Szállás heti fizetéssel.. Akkor mire kellene hirtelen a pénz?


Nem hiszem hogy félmilliókkal mennek ki dolgozni az emberek.. Ha annyi pénze lenne, nem vállalna el minden xart.

2012. jan. 11. 14:22
 3/6 bánomisén ***** válasza:

Pedig kb. ennyivel jönnek ki emberek, én is kb. ennyivel jöttem ki. Igaz, én beszéltem a nyelvet és egyszerűen felültem a repülőre, nem keresgéltem kétes "munkaközvetítőket". És az is igaz, hogy ennek már közel egy évtizede, akkor más világ volt még itt is.

Ettől függetlenül 100 fonttal elindulni életveszély. Mi van, ha valami balul üt ki?


A szerződés meg mutassátok meg jogásznak, csak van egy az ismeretségi körötökben. Ismerek olyan magyart, akit jól átvertek, elszedték a pénzét, hitegették, munkát nem kapott, aztán alig maradt annyi pénze, hogy hazautazzon.

Ti, ha ebből a 120 fontból még költötök is itt, akkor már tényleg nem marad egy vészrepülő- vagy vészbuszjegyre való sem, onnantól kezdve meg teljesen ki vagytok szolgáltatva ennek az embernek, azt csinál veletek, amit akar.

Kb. három hónapja fedezett fel valahol Menchester környékén a rendőrség egy telepet, ahol már 10 éve dolgoztattak rabszolgaként embereket, ki voltak éheztetve, irataikat elvették, pénzt nem kaptak. Igaz, ezek a rabszolgatartók nem magyarok voltak, de akár lehettek is volna.


Nem kell megfogadni, amit mondok, hiszen én csak itt élek, tapasztalok, látok, honnan is tudnám, hogyan mennek itt a dolgok? Akkor, ha nem tetszik, amit leírtam, ne legyetek óvatosak, menjetek a magatok feje után, de ha beveritek, ne sírjatok, mert volt, aki szólt előre.

2012. jan. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bánomisén ***** válasza:

*


Manchester - bocs

2012. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, minden információ jól jön..
2012. jan. 11. 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:
én összesen 100 fonttal jöttem ki 6 éve. na de biztos munkára, és szállásra, repjegyet fizették. és közvetítővel, nem fizettem nekik, szerződést még otthon aláírtam. ha biztos a munka, és a szállás, akkor ok a 120 font, mert ugye, úgyis dolgozni jössz. ha nincs munka és szállás, akkor viszont egy hétre se lesz elég.
2012. jan. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!