Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről (magyar lány belgiumi beszámolója az életéről)?

Figyelt kérdés

[link]

ezek alapján az jön le, hogy Belgium nem is olyan mesés Nyugat, nem is jobb, mint Mo.


2011. dec. 28. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha még,diák és egy segélyszervezetben dolgozik,nem biztos,hogy ismeri az ottani életet. Nekem is van rokonom,aki diplomásan Belgiumban él,és neki jó a véleménye.

De ha szerinte ott sem jobb,akkor miért akar a vizsgái után mégis ott élni a családja nélkül?

2011. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 konnerth ***** válasza:
100%

Nos ez csak egy vélemény. Én is belgiumban élek (Antwerpenben). Azt tény hogy Brüsszel koszos, de a maga faramuci módján szép. Ha megengeded válaszolok én is ugyan ezekre a kérdésekre:

Hogyan és honnan vetődtél oda, ahol most élsz, és mit csinálsz ott?

Magyarországon már nemtudtam megélni a családommal. (Apám, anyám, nővérem és én 16 éves vagyok mellesleg. Apámnak volt itt Antwerpenben ismeretsége és ennek révén kitudtunk költözni.Koromból adódóan tanulok még.

Hogyan mutatnád be 5-10 mondatban a várost/országot, ahol laksz?

Én faluról költöztem ebbe a városba és már az első pillanattól kezdve nagyon tetszett. Egy békés, nyugodt város ami kisebb mint Budapest, de nem sokkal. Már lassan két éve itt lakom és még mindig találnék olyan helyet ahol nem voltam :) Mint Brüsszelben is, itt is sok a bevándorló, ebből persze problémák vannak, mert nem mindenki beszéli a flamand nyelvet ezáltal munkát sem kapnak és csak segélyből élnek.

Miben jobb a hely, ahol most élsz, mint az, ahol Magyarországon laktál?

Mint írtam én faluról jöttem nagy városba, ez már ön magában jobb de konkrét ok az az hogy sokkal több mindent tudok csinálni, jobban meg tudok élni a családommal. Már mi is nyugodtabbak vagyunk...nincsen stressz. Nála persze előfordul mert nem vagyok a legjobb tanuló és hát az iskolám sem a legkönnyebb :) Van tömeg közlekedés ami nekem nagyon tetszik. Jól van megoldva és egyáltalán nem drága.

Miben rosszabb?

Nem tudok negatívumot mondani. Annyiban rosszabb csak hogy nincsenek itt a barátaim. Igaz már itt is vannak barátaim de akik Magyarországon laknak ők még mindig hiányoznak.

Mi hiányzik Magyarországról?

A barátaim. A családom meglepő módon nem. Persze valamilyen szinten ők is, de amíg Magyarországon laktam addig sem nagyon tartottuk a kapcsolatot.

Mi hiányozna, ha eljönnél onnan?

Minden. A nyelv, a barátaim. Maga az hogy városban lakhatok és nem annyira zsúfolt mint Budapest. Jártam Budapesten és láttam hogy mi van ott...szép város de nekem Antwerpen jobban tetszik. Szinte tényleg minden hiányozna

ha el kéne innen mennem. Igazából nem tudok olyat mondani ami ne hiányozna.

Milyen az életszínvonal az itthonihoz viszonyítva?

Nekem jobban tetszik. Mindenki a saját dolgával törődik de persze ha kell segítenek. Az emberek nagyon segítőkészek és ezt Magyarországon nem találtam meg.

Mennyibe kerül egy kávé?

Egy kávé ára körülbelűl 1,20 € (320 ft) és 3 € (1150 ft) között van. Ez persze attól függ hogy a belvárosban veszed vagy sem.

Mennyibe kerül egy kétszobás lakás bérlete a belvárosban?

Pontosan nem tudom. Én nem a belvárosban lakom (kb 5 km-re tőle) és mi 600€ (180.000 ft)-t fizetünk. Ebből kiíndulva a belvárosban körülbelűl 800€ (240.000 ft) környékén lehet. Mi már elakartunk költözni mert 4-ünknek kicsi volt ez a lakás de nővérem már össze költözött a barátjával. Így anyukám és apukám egy szobában vannak és én egy külön szobában. Már nem tervezzük a költözést.

Te jobb körülmények között élsz, mint itthon tudnál?

Sokkal jobban élek itt mint Magyarországon. Ha csak azt nézzük hogy otthon nem tudtam meg kapni mindig a zsebpénzemet (heti 500ft-ot) akkor sokkal jobban élek itt. Itt a heti zsebpénzem 10€ (3000 ft). És itt minden héten meg kapom. De ne csak ezt nézzük. Itt a sokkal több mindent megengedhetünk magunknak. Hetente egyszer elmegyünk szórakozni, csak úgy a kis család. Beülünk egy sörre az egyik kocsmába, ahol meglepő módon az átlag év folyam az 50 körül van. A kocsmák itt nagyon tiszták és ápoltak. Nem lehet össze hasonlítani egy Magyar kocsmával.

Amit ott csinálsz, azt csinálhatnád itthon is?

Magyarországon csak általános iskolát végeztem el. Ballagásom napja után közvetlenül költöztünk. Itt most szállodai iskolában tanulok. Főzésről és pincérkedésről szól. Magyarországon is ezt akartam csinálni de ott nem találtam olyan iskolát ahol egyszerre a kettőt tanulhattam volna.

Milyen a mindennapok hangulata az itthonihoz viszonyítva?

Reggelente a villamoson ugyan az mint Budapesten mondjuk. Fáradt arcok, de mégis mindenki mosolyog. Én vagyok a kivétel aki mindig egy semmilyen arc kifejezéssel felszállok és megyek az iskolába. Átlagosan pedig annyi a különbség hogy nyugodtak az emberek. Jó érzés végig sétálni az utcán. De ezen kívül semmi különbség.

Mi most a legfőbb hétköznapi beszédtéma nálatok?

Végre megalakult a kormány. A nagyon furcsa időjárásról szoktunk még beszélni. Mostanában nagyon hidegek voltak. Szokottnál sokkal durvább. De amilyen információkat kaptam ebben az időben Magyarországon is szokatlanul hideg van.

Mi van a helyi újság címlapján, amikor ezt írod?

Itt csak flamandul írják ki az újságokat. Franciát sokan beszélnek de ezen a területen a flamand a hivatalos nyelv.

Heti újságot kapunk és az pont valentín napon jött. A fő cím ez volt: Minden harmadik férfi házasságot ajánl.

Mi a legjellemzőbb szabadidős tevékenység felétek?

Általában borús az idő de ha süt a nap és jó idő van akkor mindenkinek össze jön a baráti társasága és ki megyünk egy parkba beszélgetni vagy éppenséggel ha úgy tartja kedvünk focizunk egy picit. Esetleg még az uszoda az amit szivesen csinál mindenki.

Visszajössz?

Maradok Antwerpenben. Esetleg szomszédos városokba ahol még az iskolámat megtudom közelíteni. De az biztos hogy Magyarországra nem megyek vissza csak látogatóba.

2012. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon helyes választ adott.
2014. márc. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!