Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet ma Magyarországon egy...

Lehet ma Magyarországon egy újszülöttnek kettőnél több (mondjuk három) keresztnevet adni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Eleg maceras is lenne bemutatkozasnal:


Szia, Kovacs Anna Erika Orsolya vagyok...

2009. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
En ugy tudom, hogy lehet...
2009. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudtok esetleg valami oldalt, ahol csekkolhatnám? Mert google-ba beírva csak hülyeségek jöttek ki... :(


Amúgy szerintem nem marhaság, majd a gyerek később eldöntheti, hogy melyik néven szólítsák! :-)

2009. máj. 20. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, amit mondasz, ugyanis rengeteg országban lehet akár még 3+ keresztnevet is adni, de nem tudom, hogy Mo-n lehet-e. Szerintem itt nem, viszont sok más országban igen. Szerintem nincs értelme. Csak a gyerek dolgát nehezítenéd meg, úgysem fogja használni.
2009. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A születési név az a név, amely az érintettet a születési anyakönyvi bejegyzés alapján megilleti. A magyar állampolgár születési neve családi és utónévből áll. A családi név egy- vagy kéttagú. A kéttagú családi név tagjait kötőjel köti össze. Anyakönyvezni egy vagy két utónevet lehet. (At. 27/A §/)


Forrás:

[link]

2009. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2009. máj. 20. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon az a szabály, hogy csak két utónevet lehet adni. De olvastam erről egy érdekes cikket, hogy Amerikában azt, és annyi nevet adsz, amennyit akarsz. Lehet az akár egyetlen betű (sőt, szám is), akár egy egész vers. Példákat is olvastam erről, állítólag volt olyan baba, akit az édes jó anyukája 349. sz. raktárnak keresztelt el (oké a pontos számra már nem emlékszem, de mindegy is), mert hogy amikor a baba megszületett, ezt a feliratot látta meg először. És mondom, olyan is van, akinek egy egész vers a keresztneve. Azért az szerintem idősebb korában, hivatalos papírok kitöltésénél igencsak szidhatta a szüleit.

Szerintem ésszerű nálunk ez a szabályozás.

2009. máj. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!