Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szappan olvasztása?

Szappan olvasztása?

Figyelt kérdés
Tegnap szappan szerettem volna önteni, és száraz virágokat beletenni, stb... viszont előtte folyékony halmazállapotba kellene hozni... Öntöttem egy lábasba vizet, felforraltam, és beletettem egy befőttes üveget, abba pedig a feldarabolt szappant. semmi nem történt.. aztán pedig betettem a mikróba, mint 2. megoldás. ott viszont csak habzott, és eszméletlen büdös volt.. Mit csinálok rosszuL???
2011. dec. 22. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

1.) A szappan felolvasztása:


a) Olvasztás mikrohullámú sütőben:


Annyi mikrózható edényt készítsünk elő, amennyi színt szeretnénk használni. A legmegfelelőbbek a csőrös edények, pl. kancsók, amelyekből önteni lehet, ez megkönnyíti ugyanis a folyékony szappan beleöntését a formába, anélkül, hogy a massza melléfolyna. A szappantömböket vágjuk kisebb darabokra az olvasztás előtt, minél kisebb darabokra vágjuk, annál egyenletesebben forr majd fel, célszerű lehet lereszelni a szappanokat. Ha felforrt, kapcsoljuk ki a mikrót, nyissuk ki az ajtaját. A mikró teljesítményétől és a szappan mennyiségétől függ az olvasztás időtartama. Kis mennyiségű szappannál (10 dkg) 600W teljesítmény mellett elég lehet a 30 másodperc is, de mivel nincs általános érvényű utasítás, így mindenképpen kövessük szemmel a folyamatot. Ha már forr, akkor vegyük ki, majd hurkapálcával megkeverve ellenőrizzük, teljes mértékben felolvadt-e.


b) Olvasztás vízfürdőben


Ha nincs mikrosütőnk, akkor a szappantömböt úgy is felolvaszthatjuk, hogy az edényt egy vízzel teli fazékba helyezzük és így forraljuk fel. (Felgőzöljük, mint a csokoládét.) Tegyük a szappantömböt egy konzervdobozba vagy tűzálló edénybe, ezt az edényt helyezzük egy vízzel telt fazékba és forraljuk fel.


innen loptam:

[link]

2011. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, én is innen olvasta, de nem sikerült.:/
2011. dec. 22. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:
többféle szappannal id kipróbáltad?
2011. dec. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!