Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért írok el mindent az...

Miért írok el mindent az összes plakátomon?

Figyelt kérdés

Folyton hibázok... Designere vagyok egy rendezvényszervező cégnek, az ötleteimmel nincs baj, kivitelezésben is otthon vagyok és temérdek sok kiadványt adunk ki... Visszanézve nincs olyan amin ne írtam volna el egy betüt is... Szinte kizárt dolog, hogy minden helyes legyen... Mit tegyek? Hogy tudom elérni hogy tökéletes legyen és helyes minden?

Nem szerkesztési problémákról beszélek, hanem pl: Helyszín: nagyterme helyett nagyteremet írok... vagy ehhez hasonlók.


2011. dec. 19. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
mutasd meg valakinek előtte, aki észreveszi a hibát benne. jó mi?
2011. dec. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el miután és gondold át mielőtt írsz.:)
2011. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ohh köszönöm a tanácsokat, hogy ez nekem nem jutott eszembe...

Baj-e hogy 3 embernek küldöm át mielőtt nyomdába mennek a dolgok?

2011. dec. 20. 06:37
 4/4 anonim válasza:

Első munkahelyemen nyomdára gépeltem (akkor még írógéppel) egy negyedévente megjelenő kiadványt (170 A/3-as oldal, amit aztán kicsinyítettek). Ketten olvastak át utánam minden oldalt, mégis az egyik főcímsorban kimaradt egy "L" betű és így lett "részleges"-ből "részeges" :-)

Élelmiszer-ipari kiadvány volt, már nem emlékszem, csak remélem, hogy épp a sör- vagy a boriparnál gépeltem el.


Amúgy azon kívül, hogy nem kapkodsz és odafigyelsz, lassan olvasod végig, valóban a profibb helyeken többen is megolvassák a hibákat. Nem elírás, a hibákat megolvasni szokták, nem elolvasni :-)


De nyugodj, meg, még a heinekenes dobozon is találtam pár éve helyesírási hibát. Kerti partin pont arról beszélgettünk, hogy mennyire nem tudnak helyesen írni, mikor poénból megnéztük az orrunk előtt levő sörös dobozt. :-)


A kedvencem a "zsírfol-" (majd új sorban) "teltávolító". Ezt vagy 25 éve láttam :-)

2011. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!