Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi alapján döntik el, hogy...

Mi alapján döntik el, hogy melyik film vagy műsor milyen karikát kap?

Figyelt kérdés
Mert például állatokról szóló természetfilmek gyakorta kapnak 12-es karikát, holott, abban semmi olyan sincs, ellenben némely animációs film, mint mondjuk a Verdák, Cápamese vagy Rango igen megérdemelné.
2011. dec. 11. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jól tudom, hogy a 12-es karikát minden műsor megkapja?
2011. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hogy milyen mértékben van benne: intim jelenet, agresszió (lövöldözés, verekedés..), ami befolyásolhatja, a gyerekeket, és ennek mértékében/arányában kapnak besorolást.

A természetfilmeknél is azért sok a 12-es, mert ott gyakran bemutatják, ahogy az állatok párzanak, vagy épp megölik, és megeszik egymást.

Azt már nem igazán értettem, hogy a Verdáknak, vagy a Cápamesének miért kéne 12-es karika (a Rangót nem láttam).

2011. dec. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy beszélnek azokban az animációsfilmekben? Mint egy felnőtteknek készült vígjátékban. Milyen poénok vannak? Olyanok, amit egy gyerek nem biztos, hogy megért. Azért kéne rájuk az a bizonyos karika. Ma néztem Váratlan utazást, ott volt rajta a csúf sárga karika. De minek? Abban aztán semmi erőszak nincsen!
2011. dec. 12. 20:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem olyan vészesek ezek az animációs mesék. A mai gyerekek már simán értik.

A Váratlan utazást nem láttam, de gondolom ott is meg volt az ok a karikának.

Amúgy meg:

[link]

érdemes végigolvasni :)

2011. dec. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én viszont láttam, többször is, és nincs ok rá. Semmi olyan nem történik benne, ami szülői magyarázatra szorulna.
2011. dec. 13. 20:38
 6/7 A kérdező kommentje:
És nem mellesleg a Két pasi meg egy kicsin (a Viasaton) nincs semmilyen karika, pedig ott folyton a szexről beszélnek. Na, akkor, hogy is van ez?
2011. dec. 14. 06:13
 7/7 anonim ***** válasza:
De a Két pasi meg egy kicsin van 12-es karika, csak lehet, hogy a Viasaton nem írják ki.
2011. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!