Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen víz folyik azokból a...

Milyen víz folyik azokból a kék kutakból, amik a temetőkben, temetők előtt vannak?

Figyelt kérdés

Nemrég kirándultam, és hát elfogyott a vizünk. A csoportból páran ittak ilyen kútból, de páran azt mondták, hogy nem csapvíz folyik belőle, hanem olyan víz, mint a kútból, és ők nem isznak belőle, hiszen mégiscsak temető van ott. Én sem mertem inni, pedig nagyon szomjas voltam, mert megrémisztettek. Azzal érveltek, hogyha csapivíz folyna belőle, akkor mindenki odajárna vizért, meg különben is ki fizetné a számlát. Valaki tudja az igazsgágot?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. máj. 14. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem ivóvíz minőségű víz, de nem hinném, hogy 1-2 pohártól baja lenne tőle az embernek.
2009. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az nem csapvíz, de ha egyszer-kétszer iszol csak olyan vizet, akkor semmi bajod nem lesz tőle.
2009. máj. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én sem milyen víz az, viszont sokszor ittam már ilyen vizet és semmi bajom nem lett tőle. Én úgy gondolom ha olyan víz folyna belőle ami káros lehet akkor el is zárnák. Viszont láttam már olyat is ahol ki volt írva hogy ne igyanak belőle, csak öntözésre való... hát... ki tudja. :)
2009. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A településeken található közkutak a vezetékes vízhálózatra vannak kötve.

Ha a közterületen lévő kút vize nem felel meg az ANTSZ előírásainak mindenkor fel kell tüntetni, hogy ivásra vagy közvetlenül emberi fogyasztásra nem alkalmas.

De ilyen már régen nincs sehol.

2009. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én anno pár éve felénk még azt is láttam, hogy az öreg nénikék ezekből a kék közkutakból szállitják kannákban a vizet, mondván, hogy igy olcsóbb.
2009. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a hátsó kapunál van egy ilyen kék kút. Mikor kinn vagyok az udvaron, gyakran szoktam abból inni, mert egyrészt közelebb van (főleg, mikor körülötte nyírom a füvet), másrészt nem kell lehúzni a munkásruhát, hogy ne koszoljak össze mindent odabenn. Évek óta bírom :-)
2009. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát nem attól félek igazából, hogy bajom lesz, csak maga a tudat, hogy egy temetőnél van a kút, és hát ha nem csapvíz, akkor...

De köszönöm még egyszer a válaszokat!

2009. máj. 14. 23:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!