Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Love Pearl? Igaz? Ti mit...

Love Pearl? Igaz? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kaptam születésnapomra egy ilyen csináld magad gyöngyhalász készletet, amiben kapsz egy konzervdobozt, amiből kiszedsz egy kagylót, a kagylót egy kis műanyag eszközzel kell szétnyitni, (direkt ilyet adnak hozzá, hogy jó nehéz legyen...) aztán ott van valami nyálkás kagylószerű paca, amiből ki kellene turkálni egy "igazgyöngyöt", ami lehet krémszínű, pirosas, fehéres...stb.


Eddig úgy tudtam, hogy az igazgyöngy-halászás drága mulatság, és azt a kevés számú gyöngyöt nem adják csak úgy oda az embernek. Akkor miért hinném el, hogy 1000-3000 Ft értékben azt fogok kapni. Ráadásul nem is tud minden kagyló gyöngyöt készíteni, a gyöngykagylók közül is van, hogy hiába ölik meg az állatot, nincs benne semmi. Hallottam, hogy vannak ilyen mesterséges telepek, ahol direkt szennyezőanyagokat juttatnak be a kagylókba, hogy termeljenek igazgyöngyöt, de ennek ellenére nem hiszem, hogy ilyen olcsón adnák ezt a kis ajándékot.

Az lehetséges, hogy ha a gyöngy nem is igazi, a kagyló igen? Megölték, betuszkoltak egy gyöngyöt hozzá, és jól összeragasztották ? Mégis hogy csinálják?


2009. máj. 7. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De megsúgom: Én 300 Ft-ért tudok ilyet és én is vettem a barátnőmnek. Nem csak úgy találomra teszik bele a kagylót szerintem. Szerintem belearknak egy gyöngyöt, összezárják, beleteszik abba a lélöttybe, becsomagolják, stb...
2009. máj. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én most vettem egyet anyukámnak .Megmondom őszintén nem szedtük még szét de ékszerész vagyok-csak az ötlet miatt tettszett meg nagyon.sajnálom a kis kagylót,de valószínűleg ő már nem él,csak azért van lébe,hogy ne romoljon meg és nedvesen tartsa a gyöngyöt is.Mivel ha élne a kagyló akkor lélegeznie-táplálkoznia stb kellene.

A gyöngyöt mesterségesen is tenyésztik.Többnyire egy porszem-természetes úton,mesterségesen valamilyen más esetleg gyöngyhát darabot tesznek bele.Ezt utána lehet még úgy színezni,hogy egy vékony tűvel fecskendeznek különböző gyöngyházas anyagokat bele amivel bevonja a gyöngyöt-pl az Orchidea gyöngyök is ilyen mesterséges gyöngyök-de végül is a kagyló állítja elő..

a gyöngy sztem eredeti csak azért adják fillérekért,mert nem tudnak vele mit kezdeni.Ebben is vannak tisztaságok,szabványok és ami túl kicsi vagy szabálytalan vagy a kagyló mérete nem megfelelő akkor az selejtes.Természetes módon évtizedekig is készülhet egy gyöngy-ami számunkra megfizethetetlen.....remélem tudtam segíteni valamit..

2009. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

09.21-től szeretném kérdezni ha nem titok elmondanád hol lehet venni 300 Ft-ért ezt az igazgyöngy nyakláncot?


Előre is köszönöm szia

2009. dec. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Takysoft válasza:

A kagyló és a gyöngy is igazi, emiatt ne félj :)


A kagyló jellemzően tömegszaporított. A kagylóba kicsi korában beültetnek egy kis priszemet vagy mit. Ez "nő" benne, mint ahogy a természetes környezetében is.


Nyilván itt egy gyárat képzelj el, ahogy kagylók tízezrei "élnek" így. Ennek kiépített biznisze van ugye...


A kagylónak sejthetően se jó élete, se szép halála nem volt, szóval nem kimondottan "vegán" megoldás...


De ettől még igazi a gyöngy... ott képződött a kagylóban.

2019. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!