Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki visszaesős az menyi...

Ha valaki visszaesős az menyi büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
2011. nov. 1. 09:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Megválaszolhatatlan a kérdésed, mert nem tudjuk, hogy mit takar. Miben visszaeső? Mit kapott előtte? Van-e felfüggesztettje? Stb., stb.

A lényeg, hogy visszaesőként súlyosabb a büntetés, de hogy mihez képest és mennyivel, az sok mindentől függ.

Kérdés, hogy büntetőjogilag is visszaesőnek számít-e, mert ez sokszor nem egyezik a közfelfogásban "visszaesőnek" nevezett elkövetővel.

Ezt olvasd el, ha érdekel a kérdés: [link]

2011. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
anyit tudok hogy volt 4 hónap félfűgeszttétje ami alatt csinált kisebb lopást
2011. nov. 1. 13:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor a felfüggesztett az pl. kapásból életbe lép, és hozzáadódik a mostani büntetéshez.

A többit meg így nem lehet megmondani, de lehet, hogy eleve súlyosbítja a mostani büntetést még a visszaesés.

2011. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem köszike a segítséget most 30 nap ra rakták be nem tom hogy utána mi lesz?
2011. nov. 1. 18:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt ennyi információból én sem tudom megmondani, de ha a "rakták be" az az előzetest jelenti, akkor valószínűleg hosszabbítás, mert kétlem, hogy 30 nap alatt lezavarják a teljes eljárást.
2011. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát remélem hamar túl lesz rajta bár álitolag van olyan papirja amivel talán sikerül kimenteni mert olyan papírja van pszihologiailag nem beszámítható
2011. nov. 1. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát az ilyennel vigyázni kell, mert ugye kényszergyógykezelés... Olyan nincs, hogy valaki bűncselekményeket követ el, és semmi következménye nincsen, mert "nem beszámítható". A társadalomból őket is ki kell vonni...

Jó, lopásért ilyet nem kap. Más kérdés, hogy miért kapott felfüggesztettet egyszer.

Másrészt ezek szerint akkor elítélték, a papír azóta lett?

2011. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem őneki nehéz gyerekóra volt nevelő apukája addig rugdosta ameddig be nem szakadt a feje + bevérzett a veséje kényszeriteték mindenre és a mamája nevelte fel anya meg egy alkoholista mai napig szóval le is százalékolták csak azért tete mert kajára kellet neki a pénz
2011. nov. 1. 22:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor viszont büntetőjogi szempontból mégsem beszámíthatatlan, hiszen volt már (legalább) egy ítélet korábban.

Ha azóta semmi nem változott az elmeállapotában, akkor ugyanígy most is elítélhetik.

2011. nov. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszike a válaszaidat tudod ki vagyok teljesen mert én 4 hónapja ismerem semmit nem mondót a múltjáról és most tanácstalan vagyok
2011. nov. 2. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!