Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Maradj éhes, maradj bolond -...

Maradj éhes, maradj bolond - ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok:)
2011. okt. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Steve Jobs-nak (R.I.P.) ez volt az életfilozófiája (gondolom a diplomaosztó beszédéből vetted). A maradj éhes azt jelenti, hogy mindig akarj többet, soha ne add fel. 'Egyél minél többet'.

A maradj bolond pedig azt jelenti, hogy menj bele mindenbe, mert lehet, hogy pont azok a dolgok fognak a jó irányba terelni.

Egyébként Steve Jobs szerintem egy zseni volt. Elképesztő, hogy a világ 2. (vagy 1.?) legnagyobb vállalatát sikerült létrehoznia, pedig egy garázsban kezdte. Egyébként nem ilyen lenne a számítógépünk, ha ő nem lett volna. Nyugodjon békében.

2011. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyugodjon békében Steve Jobs.
2011. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hogy letrehozta, de mikor kiturtak, a ceg tonkrement. Steve Jobs visszament, helyrerantotta oket, es viragoztak a mennyig.
2011. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok mi lesz így velük...
2011. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, Microsoft megeszi oket, habar Apple elegge felnott mar.
2011. okt. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy a kerdesre is valaszoljunk, ezt talaltam.


Whole Earth Catalogue published by Stewart Brand and his team in the 70's. Steve Jobs used it in his 2005 commencement address at Stanford University. If I'm right, it means simply:


Stay Hungry: don't be too easily satisfied or grow too comfortable.

Stay Foolish: Brand and his folks liked to think of themselves as "fools" in an overly serious world.


Stay hungry means, in this context,do not feel contended with what you have already achieved but always feel hungry to do more.

Stay foolish means never thinK that you have learnt all there is to learn

In other words when you think that you are still foolish,you try to learn more and keep learning new things.

2011. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg csak annyit, hogy ebben a kontextusban a "foolish" inkabb ostobat, butat jelent, minthogy bolondot.
2011. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!