Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért húzza alá a Microsoft...

Miért húzza alá a Microsoft Word az "árasztott" szót?

Figyelt kérdés
Nem így kell írni? De még a szótövet, az "áraszt" szót is helytelennek ítéli! Itt a Gyakori Kérdéseken sem húzza alá! Akkor mi ez?
2011. szept. 6. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg ott, mit javasol a szótára helyette.


Egyébként szerintem azt hiszi, hogy azt akartad írni, hogy fáraszt, csak elgépelted. Ilyen eseteknél is szokott jelezni, biztos ami biztos. Aztán a helyesírás-ellenőrzőben azt mondod neki, hogy minden rendben, ezt akartad írni, és akkortól nem húzza alá.

2011. szept. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem zölddel húzza alá, ami az jelenti, hogy mást ajánl, hanem konkrét pirossal, tehát szerinte nincs ilyen szó. WTF?

Megnéztem, mit ajánl helyette, és valami hülyeséget írt ki, hogy "árasítottak". Szerintem ilyen szó nem is létezik!

2011. szept. 6. 20:22
 3/3 [Reno] válasza:
Annyi a lényeg, hogy a word-ben nincsen meg az összes szó amit használunk. de attól még az árasztott szó helyes, én is most futottam bele írás közben :D sőt, még van egy pár ilyen szó... max felveszed a szavak közé ;)
2012. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!