Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ügyvéd szeretnék lenni,...

Ha ügyvéd szeretnék lenni, akkor milyen közép iskolára kell jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Nagyon jól tanulok, és ez érdekelne, de nemtudjuk hogy mien közép iskolára kell mennem.
2011. aug. 15. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Látom a helyesírásban nem jeleskedsz.:)
2011. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
K*CSöG... EBBEN IS HIBÁT TALÁLSZ? :) hA ÉRDEKEL AZÉRT NEM "JELESKEDEM" HELYESÍRÁSBAN, MERT SZLOVÁKIÁBAN LAKOM :) ...
2011. aug. 15. 20:29
 3/3 Judimudi válasza:
Sima gimnáziumba. Szakközépiskolákban szakmát tanulsz, nem beszélve arról, hogy a szakközepekben rosszabb átlaggal végeznek a diákok általában, mint a gimikben, mivel nekik az alap tantárgyak mellett ott vannak a szakmai tantárgyak is, és a jogi főiskolákra nem árt a magas pontszám felvételikor, legalább is Magyarországon. Lehet kint máshogy vannak, nem tudom. Vannak egyes szakközepes szakok, amiken egy-egy szakmai tantárgy a hasznodra válhat később, úgymond alapot adhat a későbbi tanuláshoz, ilyen pl. ha egészségügyi szakközepes suliba mész, mert ott nagyon sok minden eü-s dolgot tanulnak már középsuliban is, csak az a baj, hogy az ápolónői, meg hasonló eü-s végzettséghez segítenek ezek. Ha orvos akar valaki lenni, akkor megint gimibe kell mennie, a nagyon jó átlag miatt. Hülye dolgok ezek, de így van. De anno nekünk általános 8.-ban a tanár nagyjából elmondta, hogy milyen suliba kell mennünk ahhoz, hogy ezek, vagy azok lehessünk később. Nekem hasznos volt, bár később magamtól is rájöttem volna ezekre, csak addigra már dönteni kellet, hogy hogy is lesz ez a továbbtanulás.
2011. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!