Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nehéz Londonban új életet...

Nehéz Londonban új életet kezdeni családostul?

Figyelt kérdés
Nem tudunk semmilyen nyelvet. Segít valaki intézkedni, már elvileg van albérletünk, a páromnak mezőgazdasági munka. Van egy kislányom 8 éves(elsős volt) és egy 8 hós fiam. Én még nem dolgoztam sehol. Kapom itthonról a gyest és a csládi pótlékot. Hogy fogok beilleszkedni, vagy a gyerekek a bölcsibe, iskolába?
2011. aug. 15. 14:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Londonban nehezebb, vidéken könnyebb. Saját tapasztalat. Persze vidéken "türelmetlenebbek" a külföldiekkel a nyelvtudás területén. Megint csak saját tapasztalat, nem általánosítás. Nyelvet tudni kell, nincs mellébeszélés. Legalább egy családtagnak társalgási szinten tudni kell beszélni, különben Londonban átverés lesz, vidéken meg nem vernek át csak eleve nem fognak kapkodni utánatok. Gondolj bele egy magyar tanyára felvesznek egy román vendégmunkást aki egy hangot nem beszél magyarul, lehet hogy a magyar gazda előbb fog román-magyar szótárat keresni mint egy angol farmer angol-magyart. így eleve bukik a dolog mert fel se veszik azt románt itthon aki nem beszél magyarul, titeket meg angliában nem alkalmaznak, ha nem értitek meg a szót, így csak nyűg lennétek. Az itthonról intézett munkában sem lennék biztos 100 %-ig, csak ha valaki nagyon jó ismerős, barát intézte. Egy átverés sokszor árulkodik arról hogy ajánlanak egy kecsegtető munkát, és persze azonnal kaphattok is szállást x fontért. Munka meg nincs de a szállást kifizettétek. Senkihez nem fordulhattok ezügyben. A farmokon sokhelyen a munkásnak nem kell fizetni a szállásért, nekem se kellett. Jómagam egyedül voltam Angliában 3 évet Londonban is és vidéken is mezőgazdaságban is, de tudtam a nyelvet, így semmi gondom nem volt. Az angol törvények sem olyanok mint itt, illetve úgy fogalmaznék hogy nem tudom az itthoni törvényeket, sem az angol törvényeket mindent csak egy párat. A törvény szerint Angliában nem lakhat egy szobában veletek állandó jelleggel gyermek. Külön szoba kell hogy legyen, szóval amit a takarékoskodó ember megoldaná azzal hogy "elférünk mi egy nagyobb szobában négyen is" az nem alkalmazható. Jó oldala is van a dolognak mert viszonylag jó pénzeket adnak támogatásként. gyerekek után ott is jár támogatás, ha kevesebb a bevétel papíron akkor több támogatás jár ha többet kerestek értelemszerűen kevesebb járulék jár. óvodába járatni kell a gyerekeket, de vannak ott beilleszkedik. és Te aki a kérdést írta, hogy fogsz beilleszkedni? azt embere válogatja de a nyelvismerettel sokkal könnyebb, javaslom az angol nyelvű filmeket először felirattal, majd egy idő után mehet anélkül. meg az amerikai és angol tv és rádióadásokakra kell ráhangolodni. én mindíg hallgattam a rádiót odakint. a nyelvtudáson kívül elszántság és bátorság, kalandvágy is kell hogy legyen nektek, családdal kimenni nagy felelősség. És biztos vagyok benne hogy abban az esetben ha ténylegesen oda kerül a sor hogy kimentek, akkor egy rakás magyar ismerősötök próbál majd elbátortalanítani, lebeszélni hogy miért mentek úgy is hazajöttök majd egy hónap múlva, vagy valami ilyesmi. De ez főleg irígység, rám azóta irígy sok ember amíóta hazajöttem. Mindezt nem elrettentésként írom, egy kétgyermekes pár Sopronból Nyíregyházára költözve sem biztos hogy boldogul a mai világban. nyelvtudás nélkül külföldön az esély közelebb van a 0-hoz. Végül pedig elnézést kérek ha zavarosra sikerült a válaszom.
2011. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!