Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért így ejtik az angolban?

Miért így ejtik az angolban?

Figyelt kérdés
Iskolában is, illetve több külföldi interjúban hallottam már, hogy gyakran ha mondanak valamit és előtte "a" névelő van, pl.: "I had a...", úgy ejtik, hogy "I had éj..." Tehát nem úgy, hogy "ö", hanem "éj". Viszont nem mindig ejtik így, mert az "ö" ejtés a gyakoribb. De miért ejtik éj-nek, az "a"-t? Tudom, hogy magát az "a" betűt éj-nek kell ejteni, de beszédben nem tudom, hogy miért úgy ejtik. Mikor lehet úgy ejteni vagy, hogy működik ez az egész?
2011. aug. 9. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak olyan tájszólás mint a "postás" "póstás"
2011. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha azon van a hangsúly, akkor kell úgy ejteni. Ugyanez, amikor kihangsúlyozzák, hogy "az A dolog, ami...", akkor a "the"-t úgy ejtik, mintha csak magában ejtenénk, vagy magánhangzó előtt.
2011. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!