Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A panel házaknál újabban...

A panel házaknál újabban hőszigetelő festéket használnak a korábbi hungarocell szigetelés helyet, mennyire hatékony ez a fajta szigetelés?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 02:58
 1/8 anonim ***** válasza:
45%

Ezt hol olvastad?


nincs olyan, h hőszigetelő festék! :-)

2011. aug. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy festékréteg milyen vastag? Még ha bőven kenik, akkor is csak 1-2 mm.


Hungarocell lapból a legvékonyabb 4-5 centis, és nem egy lapot szoktak felragasztani.

2011. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én már korábban is hallottam hőszigetelő festékről más célú felhasználásra.Nem a vastagságával szigetel hanem az összetételével.Erre kapott árajánlatot a LSz.-tünk.
2011. aug. 5. 05:08
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Kicsit utánanéztem ennek a csodafestéknek.


Úgy tűnik, h ez szimpla szélhámosság.


Olyan marhaságokat mondanak a promóciós videójukban, hogy 10 percig röhögtem rajta.


Csak egy példa: "a nedvességet kiengedi a falból, de be nem hatolhat kívülről víz".


Ezt csak egy kapilláris elven működő anyagok tudják mint pl a Gortex.


De egy festék nem!


Szóval valószínű, h ez "sok pénzért semmi".

2011. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

"nem a vastagságával szigetel hanem az összetételével"


Ha megérted, amit leírtál, akkor rájönnél, hogy mekkora hülyeség. Miért is szigetel az, ami szigetel? Mert több réteg levegő választja el a meleg és a hideg közegeket. Pl. hungarocell, vagy több réteg ruha: mindkettőben rengeteg bezárt levegő van.


De közelítsük meg más szempontból: a termoszban ugye vákuum van a külső és a belső rétegek között, de ez is kb. 1 cm vastag. A festék a maga kb. 1 mm-es vastagságával tökmindegy milyen anyagból van, egész egyszerűen nem szigetel érdemben semmit.


Tehát se vákuum, se több réteg közbezárt levegő nincs egy festékben...

2011. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azoktól szeretnék választ kapni akik már alkalmaztak kültéri hőszigetelő festéket a házukon, elsősorban arra, hogy megérte-e a beruházás, milyen hatásfokú az alkakmazása?

Amint már írtam nem újkeletű a hőszigetelő festék, úgy viselkedik mint a fényvisszaverő

festék(úttesten,biztonsági mellényen, útjelzőtáblákon) csak ebben fényvisszaverő anyag helyett kis kerámia gömböcskék, lapocskák vannak benne amelyek a hőt verik vissza.

Az utóbbi években nagy fejlődésen ment keresztül ez a termékcsalád a nanotechnológiának köszönhetően.

Először az ipar területén alkalmazták tartályok,csővezetékek,tetők hőszigetelésére, majd a lakossági felhasználásban is szerepet kapott.

Apropó:Aki nem ért hozzá vagy nincs ismerete,tapasztalata

az ne mndjon véleményt!!

2011. aug. 6. 04:54
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Ja, ok, bocsánat, hogy válaszoltam a kérdésre. Nyugodtan kenj akármit a házadra, a te pénzed megy feleslegesen.
2011. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezek, hogy ne dobjak ki feleslegesen pénzt a nagy semmire de attól nem leszek okosabb ha értelmetlen válaszokat kapok.
2011. aug. 6. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!