Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan nyújtsak elsősegélyt...

Hogyan nyújtsak elsősegélyt az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Gyakran járok a barátaimmal bulizni, és ők általában szoktak ezt-azt fogyasztani. Többször előfordult, hogy túlzásba vitték, és rosszul lettek. Ilyenkor én meg szoktam ijedni, nagyon féltem őket, és nem tudom hogy pontosan mit kell tennem. Hogyan segíthetek annak, aki túl sokat ivott, túl sok füvet szívott vagy más szer miatt van rosszul? Vagy hol találok erre vonatkozó információt?
2011. aug. 3. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Nos, általában otthagyod, hagy fulladozzon a saját hányásába ha már annyit ivott a nyomorékja. Vaaagy, te is leiszod magad a sárga földig.

Segíteni amúgy sem tudsz, max felhívod a mentőket & beviszik egy jó kis gyomormosásra a detox-ba. Akkor tuti elmenne a kedve az ivástól.


Csóközön! Béla/67

2011. aug. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen kedves béla, az ilyenekért imádom ezt az oldalt, főleg, amikor komolyan kérdezek valamit.


valaki segítőkészebb esetleg?

2011. aug. 3. 19:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig tényleg nincsen mit tenni ilyenkor. Kiviszed a levegőre, esetleg valami kaját adsz neki, hogy szívja fel az alkoholt.

Inkább másnap legyél kíméletes vele...ne szívasd mert azt a haverok úgyis meg fogják tenni. Legyél együttérzőbb vele mivel mindenkivel megeshet. Még a barom első válaszolóval is aki szerintem nem iszik és akkor szerinte más sem tegye.

2011. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bár kicsit régi a kérdés de válaszolok....:)


az eszméleténél lévő beteget hánytasd meg(semmit nem helyezhetsz a szájába),2-3 dl vízbe 2-3 teáskanál sót oldj el,és lassan itasd meg vele


ha a az ittas személy nincs eszméleténél helyezd stabil oldalfektetésbe,(vagy alkalmazz eshmark-féleműfogást)


a mentőt a 104es telefonszámon hívd

csak egy két ijesztő tény,hogy így vigyázz:


egy ezrelék véralkoholszint:érzelmi szélsőség

kettő :bőbeszédű,mozgkordinációs zavar

ÉS NINCS TOVÁBB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 ezrelék:eszméletvesztés(ELZÁRJA SAJÁT LÉGUTAIT?MEGHAL)ilyenkor mindenképpen rakd stabil oldalba,vagy eshmarkolj(megtalálod a neten)különben akár MEGFULLADHAT

2011. okt. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

és hogy ke ne felejtsem:

4 ezrelék:KÓMA

2011. okt. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!