Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el hogy higgyenek...

Hogyan érjem el hogy higgyenek bennem?

Figyelt kérdés
Hát röviden összefoglalva nem mennek jól a dolgaim.Most fejeztem be a középsulit.Sajnos nem abba a középiskolába jártam mint a bátyám meg az összes többi ismerősöm,és sokszor úgy érzem mintha lenéznének emiatt.(pl soha nem engedi a bátyám hogy velük menjek pedig velem egykorú lányokkal is összejárnak csak ők oda jártak a bátyám sulijába)Ráadásul az érettségim sem sikerül túl jól. Nem vészes de javítanom kell egy-két tárgyból, meg újra kell próbálkoznom a nyelvizsgával. Ezért úgy döntöttem maradok egy éves szakképzésen.De most már az egész család rámszált, hogy felejtsem el az egyetemet és menjek dolgozni..nagyon rosszul esik.A bátyám kitűnő tanuló,meg minden...(állandóan dicsérik)bennem meg senki se hisz...
2011. jún. 28. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Családról van szó, ugyhogy (elvileg) szeretnek téged, és ezeket nem bántásból teszik. Mindenképpen próbáld velük megbeszélni, hogy ez téged zavar és gondoljátok át együtt mi lenne a jó a jövővel kapcsolatban, kérd, hogy semmit ne erőltessenek, mert szeretnél te dönteni.

A bátyáddal kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, megpróbálhatod vele is megbeszélni a dolgokat, de ezt ne erőltesd túlságosan, ha nem akar, akkor nem fog veled együtt szórakozni.

2011. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez ne tántorítson el, nálunk is kb ugyanígy volt, annyi különbséggel, hogy a bátyámmal ugyan azon suliba jártunk. Szóval nem voltam valami jó tanuló, csak a matek ment mert arra nem kell tanulni... Engem lici végén a szülők bátorítottak, hogy menjek tovább de én nem erőst akartam. Mno a tesóm (akit mindenhol csak dicsértek) nehezen bukdácsolva tudta elvégezni az egyetemet én meg most végeztem a másodévvel a műszakin és ráadásul tanulmányi ösztöndíjat is kaptam. Persze én kiválasztottam azt a szakot ami tetszett nekem, félretettem a lustaságot és nekifogtam tanulni. A lényeg, hogy szeresd a szakot amin vagy és akkor csak úgy ragad rád a tudomány.

A család támogatása nekem jól esett...szerintem mond meg nekik, hogy nem esik neked jól, hogy állandóan lenéznek téged. Esetleg ülj neki és javítsd ki a jegyeidet. Kell bizonyítani is, nem csak ígérgetni.

2011. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!