Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell házilag uránt dúsítani?

Hogy kell házilag uránt dúsítani?

Figyelt kérdés
Az urándúsítás házilagos megoldása érdekelne, és az, hogy mennyiben különbözik az urán 4% illetve 90% -ra való dúsításának folyamata.
2011. jún. 28. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Pofonegyszerű a dolog.

Szerezz be egy 2000-2500 négyzetméter területű, 40-70 cm vastag betonból készült épületet a kert végébe.

Nagyon kell majd vigyáznod, ugyanis csak 235-ös uránt használhatsz, mert a 238 csak elnyeli és 4,5 millió év alatt bomlik.

2x akkora méret négyszer akkora felület 8x annyi U235

ezért a kiszökés aránya a felére csökken

Tehát a rendszer méretével a kiszökés mértéke csökkenthető.

Nagyobb sűrűségre préselve kevesebb hatóanyag is elegendő "Teller Ede"

Kritikus tömeg tehát az M0/4

Atomerőművekben u235/u238= 0,0071 (=0,71%)

atomfegyvereknél(mert gondolom erre kell) U235/U238 >90 (=90%)

(ekkor az u238 elnyelése nem tudja elnyomni az u235 hasadását)

Dúsítás a diffúziós módszerrel történik UF6 gázzal

a gyorsabban mozgó UF235 molekulák gyorsabban diffundálnak.

Kicsi a különbség, egy fokozatban csak nagyon kis dúsítás érhető el. 15-20 ezer fokozatra van szükség.

u.i: Remélem segítettem, használd egészséggel!

2011. jún. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, sokat segítettél!

Még arra lennék kíváncsi, hogy körülbelül mennyi uránt kell dúsítanom, ha egy 2500 holdnyi terület vakondpopulációját akarnám kiirtásához?

2011. jún. 28. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

7km sugarú körrel számolva 1, 75 kg hogyha a láncreakció tökéletes tehát mind az 1,75 kiló urán meg tud hasadni

(Bár megjegyzem hogy ez nem csak a vakondokat pusztítja el, hanem minden mást, gondolom ez nem zavar, úgy gondolkodsz mint amerika irakban hogy u238-al töltött lövedékeket használnak a 30 mm-es gépágyúkkal szerelt Warthogokban mert annak 19 g /cm3 a fajsúlya, míg az ólomé csak 11,3 de ezek a lövedékek szétesnek becsapódáskor, és 4,5 millió évre beszennyezik a területet, tüdőben tapadva rákot okoznak.

tehát 4,5 millió év múlva már bátran lehet szántani és még a kis dögök sem lesznek ott.

u.i:remélem segítettem

2011. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából a visszamaradó sugárzás még jól is jön, mert egy halastavat tervezek és reményeim szerint ezáltal sokkal nagyobb és agresszívabb halakat sikerül majd tenyésztenem, mint ami bárhol máshol fellelhető. Ez lenne Közép-Európa első extrém horgászparadicsoma.

2011. jún. 29. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Boldog vagyok hogy segíthettem, bár szerintem ez lesz a világ legextrémebbje mert hát csernobilban nem nyitották még meg, de hát tudod ez a sok adminisztráció meg a nyelvi különbségek.. na mind1 is rajta vagyok az a lényeg.

u.i : Remélem majd ott lehetek a megnyitón :)

2011. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!