Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen hőmérsékletű vízben jó...

Milyen hőmérsékletű vízben jó fürdeni?

Figyelt kérdés
Igazából sose vágtam hogy mennyi a jó:D ha valaki azt mondaná 23 fokos a víz fingom se lenne hogy az most tűrhető vagy nem:D
2011. jún. 12. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, milyen fürdésre gondolsz, de én most a strandokra/uszodákra vonatkozót fogok írni.


Szerintem személyes.

24-26 fokos a Balaton a nyári melegben, kánikulában 28-30 is lehet!!!! (fürödtem is olyankor benne)


Strandokon 26-27 fokos az úszómedence vize és a hidegvizű "pancsolók" is. Nekem személyesen ez túl hideg, főleg, ha meleg van. Akármilyen lassan is megyek bele, akár, ha előtte zuhanyoztam is, nem tudom megszokni, és kapkodom a levegő után (persze csak az elején), de később is kicsit kellemetlen.

A langyos víz 30-32 fok (+/- egy két fok, sajnos nem tudom pontosan). Ilyen a Dagályban (ha ismered azt a strandot :D) az a medence, amiben a sodrás és a napozó van. De ilyen a legtöbb "pancsoló". Ez a hőmérséklet talán a legtöbb embernek kellemes, én nagyon szeretem.

Ha jól tudom, 36 foktól kezdődnek a termálok. Ezek sokaknak már túl melegek, de ugyanakkor sokan szeretjük.


Ha nem is pontosan ez volt a kérdésed, remélem, támpontot sikerült adnom.

2011. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöööm a választ:) azért kellett mert nézegettem a tengerek vízhőmérsékletét mivel július elején megyünk Adriára, és nem tudtam, hogy most az a 20-23 fok jó-e vagy nem. De hát akkor ezek szerint nem a legjobb.. remélem júliusig még melegszik:D
2011. jún. 12. 17:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Bele lehet menni, de nem sok ideig.

26-27-ben már lehet tartózkodni, de ugye az kicsit hideg tud lenni egyeseknek. Meg abban is igazábó akkor tudsz lenni, ha mozogsz.

2011. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Fontos, hogy a víz hőmérsékletét nem a part melletti sekély vízben mérik, ahol a nap a leggyorsabban felmelegíti, hanem mélyebben. Tehát, ha le van írva egy hivatalos mért hőmérséklet, akkor napsütés esetén várható, hogy a partnál ennél lesz melegebb víz is.

A tenger víz hőmérséklete a legtöbb déli (görög, albán, horvát, olasz, francia, spanyol, ...) parton maximum szokott 26-27°C lenni. Bátran állítom, hogy 25°C-os vízben már sokan fürödnek szívesen. 20 C fokos víz hidegnek számít, de nyugodtan lehet benne úszni, labdázni. balcsi.net -ről idézem: "Az átlagos vízhőmérséklete a Balatonnak nyáron 19-22°C"

Jelenleg a Balaton hőmérséklete 22°C, emberek a vízben.

Hamburgban a tenger max hőmérséklete 19°C. Ott kicsit kevesebben és rövidebb ideig mennek a vízbe, de mennek.

2019. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!