Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy simán ha...

Miért van az, hogy simán ha látom, vagy hallom az ásítás hangját, akkor nekem is kell?

Figyelt kérdés
Most is volt egy kérdés, és picit volt köze az ásításhoz, és rögtön ásítottam. Miért van ez?
2009. márc. 12. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Ösztön szerűen jön.^^

és ha vkit látsz ásítani azt ingerként fogja fel az agy és ennek ellenére neked is jön 1 érzet.

2009. márc. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mióta kiírtam a kérdést legalább 10x ásítottam :)
2009. márc. 12. 22:15
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Tükör-reflex. Nemrég volt erről a Fókuszban egy riport. Nem nagyon emlékszem, mi volt benne, de számoltam, kilencszer ásítottam közben! :D
2009. márc. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Jó kérdés, sztem nyugodtan mehetett vna a Tudomány témakörbe is... :) Sztem nem tudom... :D De ugyanaz lehet az oka, mint pl ha meglátsz vkit jóízűen falatozni, akkor te is megéhezel... Általában... :)
2009. márc. 13. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
Na, most én is ásítozok, pedig egyáltalán nem vagyok álmos. Velem ugyanez van éneklés közben. Egyszerűen, ha meglátok valakit tátott szájjal rám jön ez az inger. De legalább nem vagyok egyedül.
2009. márc. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pontos választ nem tudok, de - feltételezések szerint - a ragadós ásítás a szociális empátia jele, pl. minél többet ásítozik valaki, miközben ezeket a sorokat olvassa, feltehetően annál empatikusabb. (Vagy csak álmos így az este közeledtével :) ). Pl. az autistákból alapvetően hiányzik a szociális érzék, és rájuk nem jellemző a ragadós ásítás, míg pl a pszichológia iránt érdeklődő embereknél gyakoribb, mint másoknál.


Ezen kívűl néhány állatnál is jellemző. Főként a magasabb intelligenciájúaknál... vagy - ha jól emlékszem - az oroszlánoknál...


De hogy miért van.. azt nem tudom... :)


Bár evolúciós szempontból hasznos, pl ha az ősemberek elálmosodtak, akkor, aki ettől nem álmosodott el szintén, az nem hagyta aludni a többieket, és ezért leütötték :D :D

2009. márc. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Nemtudom,de épp ásítottam egyet... :D
2009. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Én is ásítottam :D :D :D
2009. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen... Nem értem, én is ásítozok...
2009. márc. 14. 11:38
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudom,de ahogy olvastam a kérdést egyből ásítottam :D
2010. júl. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!