Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen találó idézeteket...

Milyen találó idézeteket írnál a következő személyeknek (lent)?

Figyelt kérdés

1.Nagynéni/Nagybácsi

2.volt osztályfőnök

3.Dadus

4.Felkészítő tanár/tanárnő

5.Egy tanárnak aki nagyon tele van magával

6.Kémia tanárnő


2011. máj. 6. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:

1.“A kötelék, mely igaz családot összefűzi, nem a vér, hanem az egymás élete iránti tisztelet s a benne lelt öröm.” (Richard Bach)

2.Tisztelettel gondolunk vissza nagyszerű tanárainkra, de hálát azok iránt érzünk, akik megérintették a lelkünket. A tanterv nagyon fontos, új ismeretanyag, de a melegség életfeltétel a sarjadó növény és a gyermeki lélek számára.”

(Carl Gustav Jung)

3.“Sohasem veszíthetjük el, amiben egyszer örömünket leltük. Mindazok, akiket mélyen szeretünk, részünkké válnak.” (Helen Keller)

“Senki sem magától lett olyan, ami. Mind ezernyi más emberből vagyunk. Bárki, aki valaha is kedvességet tett nekünk vagy bátorítóan szólt hozzánk része lett a mi karakterünknek, gondolatainknak, és sikereinknek is.”

(George Matthew Adams)

4.“A jó tanító nem saját tudásának gyümölcseit osztja meg a tanítványaival, hanem megmutatja nekik, hogyan arassák le saját gondolataik gyümölcseit.”

(Kahlil Gibran)

5.“Az embert nem a születés, a földi rang avatja előkelővé, hanem a szellem és a jellem.” (Goethe)

6.Kerestem kémiával kapcsolatos idézetet,de nem találtam semmi használhatot.Szerintem a kémia tanárnönek is lehet valami hasonlo mint a felkészítő tanárnak...:)

remélem tudam segíteni!

2011. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pont ilyesmikre gondoltam! Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!
2011. máj. 6. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!