Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Universitas diákszövetkezeth...

A Universitas diákszövetkezethez szeretnék csatlakozni. Kell-e szülői engedély, ha még nem vagyok 16 éves, de nyárra leszek?

Figyelt kérdés
Ugye 16 éves korig szülői engedély kell, ha dolgozni szeretnék.Ha beszeretnék lépni hozzájuk, még csak 15 évesen, de úgy hogy nyárra már betöltöm a 16-ot, akkor kell valamilyen engedély?
2011. ápr. 10. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod.


16 év alatt nem dolgozhatsz. Törvény tiltja Magyarországon a gyerekmunkát.

16-18 között kell a szülői engedély.


És szerintem emiatt nem tudsz még 15évesen belépni.

Ráadásul a tagdíjat 1000 Ft az első fizuból vonják le.

2011. ápr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
46%

Első válaszoló hülyeséget mondtál mert 15 éves kortól lehet SZÜLŐI BELEEGYEZÉSSEL dolgozni és 16 éves kortól már nem kell engedély se rá. Én Kecskeméten a Diák 2000-nél voltam 16 évesen mentem oda és nem kellet senki más csak a saját aláírásom meg is kérdeztem, hogy nem kell szülői engedély mondták hogy elmúltam 16 már nem kell 15nél még igen.

Lényeg annyi, hogy 15 évesen kell még engedély utána már nem. Ha ezzel gond van, hogy a szülők nem akarják alá írni akkor várnod kell sajnos nyárig, de akkor sincs semmi mert én beiratkoztam és másnap már mentem is 8 órázni.

2011. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell egybol hulyezni.

Bpn nekem is es hugomnak is vissza kellett vinni egy papirt amit anyu alairt. Azt ott adtak, rebusz es universitas.

2011. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na itt a honlapjuk voila!

[link]

Naluk 16-tol dolgozhatsz. Szuloi engedelyt nem irjak... Pedig ugy remlik hugomnak is kellett lehet azert nem irjak mert ok fogjak odaadni ott- lehet h nem.


Rebusz irja h 15-tol lehet nyaron is dolgozni.

Es ok kernek is szuloi engedelyt 18 alatt es irjak is:

[link]

2011. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!