Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogvédett zenék a DATA-n?

Jogvédett zenék a DATA-n?

Figyelt kérdés

zenéket töltöttem fel a DATA-ra, és elvittem pár warez oldalra. Néhány hét után, kaptam egy mélt a DATA-tól, hogy értesítést kaptak, jogokat sértenek a fájlok. Törölték azzal a megjegyzéssel, hogy nem áll módjukban ellenőrizni minden feljelentés hitelességét. Ez azt is jelentheti, hogy bárki feljelenthet bárkit.

Jól gondolom, szerintetek?


2011. ápr. 1. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, tekintettel arra hogy jogvédett anyagot terjesztése nem legális.

Ha ilyen oldalt üzemeltet valaki, és arra ilyen letöltőlinkek kerülnek, azt az ASVA az Artisjus meg mindenféle szerv figyeli. Először csak figyelmeztetést küldenek az oldalnak, hogy távolítsa el a jogvédett tartalmat, így az oldalról törlik a témádat. Ha a figyelmeztetés ellenére fennmarad akkor a elkezdenek rendőrséggel levelet küldeni az oldalt tároló szolgáltatónak, aki kötelezi majd az előfizetőjét hogy távolítsa el a tartalmat, vagy pedig megszüntetik az oldalt. (ha ingyenes tárhelyen van, akkor figyelmeztetni sem kell, egyik ingyenes szolgáltató sem támogatja a warezt, így szó nélkül törölnek). Ha nem történik semmi, és a szolgáltató sem akarja a hátát tartani (hiszen ő sok oldalt futtat, így nem kockáztat), akkor kiadja az oldal tulajának adatait, majd a rendőrség már az ő címére küldi a behívókat meg mindent. Ennek hatására hülye aki nem kapcsolja le az oldalát.


Ennek egy másik szála, amikor már a tárhelyen is közbelépnek, valószínűleg a DATA felhasználói szabályzata is kitér a jogvédett anyagot tilalmára, így ha felmerül hogy te ilyen anyagot osztasz meg, akkor nem fogják töltögetni és ellenőrizni, hanem törlésre kerül a feltöltött tartalmad. Nyilván ha egyértelmű név szerepel ott, akkor látszik hogy jogvédett tartalom. Ha álnevet használsz, de egy warezoldalon egy jogvédett anyaghoz tartoznak a linkek, akkor azért fogják törölni.


De szerintem ez a jobbik eset, ha csak törlik a tartalmat és elmegy a kedved a helyreállítástól. Mert ugye azt is megtehetné a DATA.hu hogy, hogy kiadja az IP-címet amelyről a feltöltés történt a rendőrség felé, a rendőrség a szolgáltatótól lekéri az adatot, és majd a te címedre is megy a levél hogy te jogvédett anyagot terjesztesz.


És most nyilván lehetne azt mondani hogy a rendőrség úgysem foglalkozik piti ügyekkel, meg van jobb dolga is amire az erőforrásait helyezi, de tényleg vannak ilyen dolgok. Gondolj csak bele, bármilyen okkal is foglalják le a gépedet, még ha semmi gyanúsat nem is találnak rajta, a telepített másolt programok árát keményen behajtják.

2011. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Van még egy dolog, amit nem említettem. Felteszek egy zenét, mondjuk, Shakirától az egyik warezoldalra. Az oldalon rákeresek a névre, kiadja, hogy van ilyen téma. Bemegyek, megnézem... 5 tárhelyről tettek fel zenét (rapid, fileserver, filesonic, stb)Shakirátol. Miután az enyémet törölték, megnéztem a többit...mind működik. Tehát, nekem nem lehet, másnak lehet.

Egyébként, nem vitatkozom veled a jogvédelmen, de ha majd itt is annyi lesz a kereset, amennyi, mondjuk, Németországban, senki nem fog jogvédett anyagot leszedni.

2011. ápr. 1. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A feltöltések és a törlések aránya nincs szinkronban. Ne úgy fogd fel, hogy te Kiss Béla vagy Budapestről, és célzottan téged választottak ki hogy csesztessenek, míg másokat nem. Te mindenhol csak egy felhasználó vagy (sajnos, így te hiába melózol a dolgokkal, nincs nagy értéke - ha téged eltüntetnek majd jön 5 másik a helyedre és pótolják az űrt), és most rád került a sor a törlések során egy adott tárhelyen. Mivel ezek nem egyik napról a másikra történnek, más feltöltései lehet még hónapokig elérhetőek lesznek, de eddig mindig az volt a vége hogy kényszerített helyzetből és önszántából törölték az emberek a tartalmat, vagy a szolgáltató és tárhely tette azt meg felszólításra.


Ráadásul egy külföldi tárhelyre az adott ország jogszabályai vonatkoznak, és egy magyar szerv egy magyar tárhelyet fog először felszólítani, nem egy külföldit.

Töltögetős szempontból a warez azért nem jó, mert folyamatosak a törlések, és adott a bizonyíték a tárhelyen.

A torrentezésben annyi a jobb, hogy ott ritkán van razzia (de akkor sok helyen), és csak az oldalt lehet lekapcsolni, ami nem tárol semmit. A több tízezer felhasználót pedig nem fogják egyesével számon kérni, ráadásul a forgalmazott adat mindenkinek a gépén marad és onnan töltődik, így nem kell egy köztes tárhelyet beiktatni. Jogilag viszont itt is feltöltés történik, amit ugyan nem szabad, de itt senkit nem fognak számon kérni.

2011. ápr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy konkrét példát mondok: a Mahavishnu Orchestra együttes egyik lemezén, két lemez anyaga szerepel. Két hsz-ben tettem fel, három nap eltéréssel. Az egyiket törölték, a másikat nem.

No, mindegy, nem akarok napokig ezen rágódni...megint tanultam valamit.

Mégegyszer köszönöm a válaszod.

2011. ápr. 1. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!