Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják azt a posta szó...

Miért mondják azt a posta szó helyett, hogy pósta?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom rövid O -val kell ejteni, de leginkább budapestiek körében elterjedt a pósta szó használata. Miért?
2011. márc. 30. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Tájszólás. Mi Somogyban rövid O-val mondjuk :D

Szerintem nem csak Pesten elterjedt ez. De ott tényleg gyakori a hosszú magánhangzók rövidítése.

2011. márc. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez fájt xD Pesti vagyok, és még egy ismerősömtől sem hallottam, hogy hosszú ó-val mondaná hogy posta. Én mindig is rövid "o"-val ismertem. Szóval ne általánosítsátok a pestieket.
2011. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is már többször hallottam a pósta szót. szerintem is posta amúgy :D
2011. márc. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Személynévként lehet hosszú írva is pl. Pósta Sándor
2011. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy régebbről maradt így. Pl nem is olyan régen még az utca szót hivatalosan úgy írták h ucca. A mai napig így is ejtjük :) lehet hogy a posta is egy hasonló szó? Egyébként sztem is a tájszólás a legvalószínűbb.
2011. márc. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Városokban szokták, főként Budapesten. Valaki jól megnyomja az ó betűt (póóóóstás), valaki csak enyhén (póstás) és van olyan is aki a normál változatát használja. Utóbbi kettő közé azok tartoznak tapasztalataim szerint aki falusi gyermek volt és aztán került városba.
2017. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én Zalai vagyok, de felénk egyáltalán nem mondják hosszú ó val
2017. márc. 15. 12:26
 8/8 anonim válasza:

Én meg szabolcsi és erre is a postás szót használják.

Az egykori nyelvtan tanárom úgy fogalmazott hogy a póstás szót a sznob városiak használják.

2017. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!