Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki aki már vette a "Kőszív...

Valaki aki már vette a "Kőszívű ember fiait", tudna segíteni nekem néhány kérdésben?

Figyelt kérdés

I.Melyik Baradlay-fiúra gondoltam,amikor a regényből idéztem?


1."Legyen ön nyugton,fejedelemnő.Esküszöm önnek az Istenre,hogy szétverem innen ezt a csőcseléket!"

2."Szemközt a hölggyel egy fiatal férfi ül,egy festőállvány előtt,s a hölgy miniatűr képét festi olajban."

3."...ön a bányavárosi hadjárat alatt az állam pénzverdéiből minden érckészletet elkobosztatott,a azt magának tartotta.-Az nem igaz!Az rút rágalom!Azt egy Baradlay nem tette!"

4.Mausmann:"Hurrá patrónus uram!Ezt nevezik barikádtaktikának."

5.Leonin:"Your are sir Edmund Baradlay!Én elfogadom önt!"

6."...miként köszönheti ő megszabadulását Plankenhorst Alfonsine-nak?"

7."Ti elvégeztétek, nem tehettek többet magatokért semmit.Most következem én,majd én tenni fogok."

8."De én is oda akarok menni hozzá.Én azt a gyermeket magammal akarom vinni."

9."Eredj,tudasd az altisztekkel az új tábori jelszót:Nyergelj,fordulj!"

10."ő is egyike a hongyűlés ünnepelt szónokainak,...Alfonsine kendőjével lobogtat felé."

11."Csak egy maroknyi hamv volt már belőle,csak egypár ismertető platina inggomb,mely bizonyítja,hogy az a hamv az övé volt,és a hamv között három ólomgolyó."


Ödön Richárd Jenő ??



II.Jellemzés.Folytasd a megkezdett jellemzést,s nevezd meg a szereplőt!



1.A sokszögletű úr..... neve:

2.A fejgörcsös ember... neve:

3.Az örökhajcsár... neve:

4."Te Zebi"... neve:

5.A verselő hős... neve:



III.Asszonyok.Kik ők?Ki a párjuk?


1.Szolgáló volt az úrnál,és úgy vegye el.Hálából urát azóta is papucs alatt tartja.Kiváló erényei közé tartozik,hogy öt lány anyja,s takarékos,s ezért nem is szereti a vendéget.

2."Igen szép hölgy volt:eszményi arc,alak.Finom,tökéletes vonások,nemes hajadoni tekintet,báj és kellem minden arcjátéka.Az angyalarcon belül lakozó sötét lélek úgy elcsúfította,hogy a regény végén nem lehetett ráismerni."

3."Valóban gyönyörű arc,hosszúdad,mint a tragédia múzsájáé,nagy lélekteljes szemekkel...finom ajkakkal,dús,tömött gesztenyeszín haja puritán egyszerűséggel van félretűzve."Feleségként is csodálatos,két fiú anyja.

4.Amikor megismertük 14-15 éves."Telt,piros arcú,eleven alak,szemekkel,mint az égő parázs és nevető korallpiros ajkakkal,feltűzött hajat viselt,ez volt minden fejdísze,sűrű,fekete és ragyogó;"Kemény megpróbáltatások érték,de soha nem tört meg.Párja mellett jóban,rosszban kitartott.

5.Amikor megismertük negyven éves.Szelíd,szemérmes,de rendkívül határozott,gyermekeit rajongásig szerető anya.Haza- és emberszeretett példaértékű.


Ki ő? Ki párja?



IV.Kik beszélgetnek,miről,minek,hol?


1. -Hát legelőször is visszategeted.

-Hát ha per tu szólíta meg.

-De hát nem ismered?Ez Ridegváry.

-Nem bánom én,ha melegváry is.


2.-Pál úr,maga nagyon barom!

-Tudom kérem alássan.Ez az egy érdemem van a világon."


3.-Mind elhagytak bennünket!

-A gyávák!Az ostobák!

-Hát mi hova meneküljünk?

-E vésznek mi urai fogunk lenni."


4.-Jó reggelt,uram!A gyertyákat el kellene már oltani!

-Tízezer forint van nálam!

-Az a gyertyák ára!"



V.Titkosírás.Fejtsd meg a titkosírásokat!


1.Salamon zsibárus mondja Richárdnak: 3,9,5,36,19,9,32,9,30; 9,21,3,9,29,22,9,18; 19,9,22,22,15; 1; 19,9,12,17,24,3,3; 36; 39,19,9,32

Megfejtés:


2.Baradlay Jenőt is hívja haza."Könyörögni jöttem hozzád..."

"F...m!-b...ty...d gy...rm..k..t k..ld.. ln.. n.. ng...dd! ..n ..zt ..k..r..m,h..gy..t.. ..lj; ..n ..zt ..k..r...m, h..gy t.. b..ld..g ..mb..r l..gy!"

Megfejtés:


3.Az ostromlónak a spártai anya jelszavát kellett kalapja mellé tűzni:

"lessépél yge gem ddlot,dodrak a divör ah"

Megfejtés:



VI. Valakinek a valamicsodája.Írd le a mondatot úgy,hogy a "vala" egy határozott személy vagy dolog,fogalom legyen!


1.Valaki a valamicsodája szerint 300 000 ezüstforintot hagyott valakire.


2.Valaki valakivel forradalmi párbajt vívott.


3.Valaki valaki miatt meghalt egy tévedés miatt.(S főleg azért, mert ő úgy akarta)


4.Vlaki,valaki halála után a végrendelkező akaratával ellentétesen cselekedett.


5.Valaki,valakinek a szívesen lett volna a mennyasszonya,pedig a szíve másvalakié volt.


6."Megölte az,akit te szeretsz,azt,akit én szerettem!Megölöm én azt,akit te szeretsz!"



VII.Rejtvény.Ha az alábbiakban összekeveredett sakktáblát "képzeletben" újra összeilleszted olvashatod Baradlay Kázmír szavait...


Ö,O,N,Á!D,O,A,L,A,E,J,E,O,N,G,N,J,F,M,O,M,N,L,Z,H,L


Megfejtés:


2011. márc. 29. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
najó, de ez már egy kész kérdőív, hát erre csak az képes aki pont most olvasta el... de te nem olvastad el a könyvet?
2011. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én olvastam

ajánlom neked is:D

hosszú de tudni fogod a választ a kérdésekre

2011. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Csütörtökre kéne!!

Én még csak most tudtam meg és kikéne tölteni egyhamar!

Nem bírom már kiolvasni nincs időm ráá!!!

Úgyhogy ha tudok akkor légyszii segítsetek!!

2011. márc. 29. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!