Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit vegyek a ballagásra...

Mit vegyek a ballagásra kapott pénzemből?

Figyelt kérdés
Igazából laptopot szeretnék, de kb 30000 Ft-ból azt nem tudok venni. Ha berakom a bankba évente max 1500-at kamatozik, úgyhogy nem éri meg. Aztán gondolkodtam még a fényképezőn vagy a hordozható dvd-n. A telefonom két éves azt nem tudom megérné-e lecserélni(Samsng E250)Illetve nézegettem tablet pc-ket meg netbookokat de azok is 60000-nél kezdődnek :/ Szerintetek?
2011. márc. 27. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd félre. Nyáron elmész szépen dolgozni (diákmunka) és a kereseteddel kiegészítve már elérhető az áhított laptop.
2011. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Általánosból ballagok, úgyhogy 15 évesen nem mehetek még dolgozni... :S
2011. márc. 27. 19:25
 3/5 krameri ***** válasza:

miért akarod egyáltalán elkölteni? ezeket a dolgok amiket felsoroltál, mennyire használnád ki? mi az ami nélkül eddig nem tudtál élni? Ha van valami ilyen dolog, azt vedd meg, de amíg nincs ilyen, addig ne költsd el másra. Máskor kelleni fog, és akkor bánni fogod, hogy elverted valamire amire nem is volt szükséged.

Egyáltalán mi szüksége egy 15 éves gyereknek hordozható dvdre, laptopra? Ez is annyira gyerekes, hogy 2 éves mobilt már le kell cserélni.

Eleve ebben a korban azért kapsz pénzt, hogy megtanulj gazdálkodni vele, ha azt látják a szüleid, hogy nem költöd el egyből, legközelebb majd hamarabb vagy többet kapsz.

2011. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kezdjük azzal, hogy nem kapok egyáltalán pénzt a szüleimtől, szóval ennél több nem gyűlne össze. De ha el is rakom, később is mire költöm? Ha kamatozik is a bankban, mit tudom én hány év múlva 60000 Ft-ból azért házat nem tudok venni... Ez olyan mintha semmit se kapnék. Majd évek múlva ha ebből a pénzből veszek is valamit a fene se fog már arra gondolni, hogy úristen ez a ballagási pénzem volt. A laptopot meg csak azért szeretném mert az itthoni gépünk már 9 éves és már majdnem bedöglött, és egyszer majd úgyis kell pár év múlva mert ha főiskolára megyek vagy egyetemre ott napi szinten szükségem lehet az internetre. A fényképezőgépnél meg a családra gondoltam mert már az is nagyon régi, addig azt is használhatnánk és majd ha felnövök akkor elvinném. A hordozható dvd csak a nővérem kitalációja mert erdélyben a nagymamámnál nem igazán tudunk mihez kezdeni és neki volt ez a hirtelen ötlete, ami tényleg hülyeség szerintem is.

Vegyük úgy, hogy ezt meg se kérdeztem. Itt úgyse kapok normális választ csak egy nagy adag kioktatást, vagy hülyeségeket amelyeket azok emberek írnak akiknek szórakozhatnékjuk van... Majd saját magam eldöntöm addig még úgyis fölösleges gondolkodni míg nincs meg az összeg. Én voltam a hülye, bocs...

2011. márc. 27. 21:05
 5/5 krameri ***** válasza:

Félreértettük egymást. Én azt hittem te is egy vagy a sok 10 éves közül aki először kap zsebpénzt, és akármire de el akarja verni. Naponta kb 10 ilyen kérdést tesznek fel, azért hittem te is csak olyan vagy. De amiket leírtál azok közül többre tényleg szükséged lehet. Pl számítógép ha lerobban kell új, de szerintem inkább a régit fejleszd, úgy olcsóbb, ha csak az elavult dolgokat cseréled ki belőle. Az egyetemre meg majd úgyis komolyabb, akkori laptop kell, mert sokszor már most előírják, hogy mit tudjon, és nem valószínű, hogy egy 5 éves gép elég lesz nekik.

Az ötleteid közül ez a számítógép fejlesztés, meg a kamera ésszerű vétel lenne, ha meg egyetemre laptopot akarsz, akkor tényleg azt mondom, most rakd félre bankba, és majd akkor vedd meg az akkorit, mikor kelleni fog.

2011. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!