Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki zaklat a munkahelyen, telefonon, levélben?

Figyelt kérdés
Tudna e nekem valaki segíteni abban,hogy mit tehetek akkor, ha valaki, a munkahelyemre intézett egy levelet, melyben egy bizonyos pénzösszeget követel tőlem (mert kifizettem a tartozását, ő kamatostól visszafizette, és most követeli vissza a kamatot, mert szerinte az engem nem illetett volna meg), és olyan dolgokat állít rólam, ami nem tartozik a munkahelyemre. És ezért most veszélyben forog az állásom. Bár tény hogy nem küldtek el emiatt, de kellemetlenül érint engem is ez az ügy, hisz ki szereti ha a munkahelyére beviszik a magánügyet. Tudna nekem valaki segíteni, hogy mit tudok tenni az ellen, hogy ne zaklasson tovább se a munkahelyemen, se otthon, se sms-ben??? Köszönöm a válaszokat előre is!
2011. márc. 24. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez.
2011. márc. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is cseréld le a sim kártyádat. Másodsorba menj be a rendőrségre és tedd meg a feljelentést zaklatásért,mondj el mindent segíteni fognak.
2011. márc. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne törölj a telefonodról semmit,a levelet se dobd ki,mert ezek bizonyítékok.A zaklatás néhány éve már nem szabálysértés,hanem bűncselekmény.A rendőrségen tehetsz feljelentést,de csak akkor tedd meg ha valóban elviselhetetlennek érzed a helyzetet,vagy veszélyben érzed magad.A procedúrára számítanod kell.
2011. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy amikor megkaptam az első levelet illetve sms-t, akkor egyből mentem a rendőrségre feljelentést tenni, de ott nem is foglalkoztak velem.Szinte elküldtek a francba, azzal, hogy ez nem jelent zaklatásnak. Maximum ha a munkahelyemre bejön akkor igen. Na most nem jött be, de levelet írt. Megkérdezem ez sem zaklatás??? Szóval szerintetek próbálkozzak a rendőrségen mégegyszer?
2011. márc. 25. 11:47
 5/5 anonim ***** válasza:

A Btk. 176/A paragrafusa szerint az követi el a zaklatást, aki valakit megfélemlít, a magánéletébe, illetve a mindennapi életvitelébe beleavatkozik. Fontos kitétel, hogy nem egyszer, hanem rendszeresen vagy tartósan. Zaklatni nem csak személyesen és élőszóban, hanem például telefonon, e-mailban, weblapon vagy hagyományos levélben is lehet.


Szóval folytatólagosan.

2011. márc. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!