Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hangszálaimmal van a gond?...

A hangszálaimmal van a gond? Vagy mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Néha ki tudom énekelni a kétvonalas G-t is akár de néha még az egyvonalas H is nehezen megy.Benne vagyok az iskolakórusban és elég kellemetlen ha épp akkor jön rám mikor fellépünk.Mit ajánlotok?
2011. márc. 22. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? A lányok is "mutálnak" ám, van, akinél nem jelentős, másoknál viszont az.

Valamint mindenkinek van egy alsó és egy felső váltóhangja, lehet, hogy neked a "h" épp egy ilyen. Azt nehezebb énekelni, mert ott feszül be leginkább a gége.

Aztán nagyon sok minden nem mindegy. Nem mindegy, mit ettél éneklés előtt (pl. csoki, tejtermékek totál betesznek a hangnak, az alma pedig kifejezetten jót tesz, péksütik semlegesek). Valamint ha pl. nem aludtad ki magad, feszült vagy, rossz a kedved, simán elrontja a hangod meg az éneklési képességeidet.

Mindenféle szempontból a lazaság segít a legjobban. Különben pedig biztos, hogy jó szólamban vagy? Lefelé mit tudsz max. kiénekelni, és mi az, ami nem max., de még kényelmes?

És nagyon nem mindegy az sem, hogy beénekléskor milyen gyakorlatok vannak, és hogy hogy tudsz benne éppenséggel részt venni.


Szép dolog az éneklés, csak mindeneddel összefügg. :)

2011. márc. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok de már túl vagyok a "mutáláson".Lehet hogy az idegesség miatt van.Egyébként a legmélyebb hang amit ki tudok énekelni tisztán a kis A,viszont a magas hangoknál már 2vonalas D től fejhangon éneklem.Az énektanárnőm azt mondta attól is lehet hogy sokszor nagyon megerőltetem a hangszálaimat hogy a magas hangokat is elég hangosan ki tudjam énekelni.1-1 fellépés utám már beszélni sen tudok.Tudom,ez megerőltető az én koromban de mindig a lehető legjobban akarok éneke
2011. márc. 23. 00:04
 3/4 A kérdező kommentje:
*énekelni
2011. márc. 23. 00:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Aha, hát, akkor jó szólamban vagy. :) Lazíts, és nagyon vigyázz a ráerőltetésekkel, mert egy életre tönkrevághatják a hangod. És csinálj sok rekeszizom-fejlesztős beéneklési gyakorlatot, hogy alulról meg tudd támasztani a magas hangjaidat is. Ha ennyire fontos, otthon gyakorolj sokat, és ne ijedj meg, ha sokáig sok megtámasztott magas hangod hamis. Szükséges egy ideig, hogy aztán helyre kerüljön.

Fejhang nyomása pedig nagyon nem tesz jót. Fejhangon énekelhetsz, de csak kellemes hangerőben!

2011. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!