Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a jó színész?

Milyen a jó színész?

Figyelt kérdés

és ne csak azt mondjátok, hogy hiteles :D

van esetleg színész ismerősötök? vagy te is az vagy?

Mitől lesz valaki jó?


2011. márc. 21. 23:11
 1/3 Olga néni ***** válasza:
100%

Nem az a jó színész, aki el tud mondani egy betanult szöveget. Még akkor sem jó színész, ha jól tagolja a szavakat, és szépen, érthetően beszél.


A testbeszéd nagyon fontos, talán fontosabb, mint a szöveg. Apró mozdulatok, grimaszok, testtartás, mozgás a színpadon, stb. Ebből alakul ki a karakter.


Visszatérve a szöveghez, hangszín, szünetek a szövegmondásban, a szöveg ritmusa, dallama, hanglejtés, mind mind a színészmesterség eszközei.


Van aki évekig tanulja, van akinek valahogy a vérében van.


Tovább nem részletezem. Egyszer az első sorokban ültem egy kamara színházban, és nem hittem a szememnek. Egy ismerős színész a szerep szerint bepánikolt, és sírva fakadt. De úgy, hogy őszintén megsajnáltam, pedig tudtam, hogy játék az egész. De annyira valódi volt, hogy az félelmetes! Na, ettől jó valaki (viszont sok a ripacs manapság).

2011. márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. márc. 22. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

az első válaszoló nagyrészt elmondta,mi a lényeg:D

meg kell találni a szerepben saját magunkat.mert mindenkiben rejtőzik egy sárkány, egy idegbeteg, egy kedves öregasszony... és ha megtaláltuk mindennel azon kell lennünk,hogy ezt megmutassuk a többi embernek.

fontos, hogy tudjon rögtönözni, improvizálni,hiszen egy előadáskor nem lehet tudni mi következik be és azt ki kell menteni.


sok színész van, akik ezeket a dolgokat, amiket én és az első válaszoló leírt teljesítik egytől egyig, de valami plusz kell ahhoz,hogy én azt mondjam, hogy jó volt a darab, x volt a kedvencem belőle:D

talán nekem az jelenti ezt a pluszt, hogy legyen feltűnő. valamivel tűnjön ki. ez elég nehéz lehet és én sem tudom pontosan, mivel érheti ezt el, de vannak, akik képesek.

egyszer egy tanárom mondta nekem, hogy soha nem számít mennyi szövege van a színésznek, az a lényeg azt hogyan adja elő:)

2011. jún. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!