Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az amerikaiak miért járnak...

Az amerikaiak miért járnak ilyen közös mosodákba, miért nem mosnak otthon?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 15:41
 1/10 sz12 ***** válasza:
78%
Na ez engem is érdekel:D
2011. márc. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Amerikában miért lehet elseperni a levelet meg a havat 20$/4000 ftért? azért van ott jó élet, mert a gazdagok elvégeztetik a munkát a kisebbekkel és így mindenki munkához jut mint pl a mosódások, Magyarországon nincs ilyen azért állunk így.
2011. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itthon is vannak mosodák és amerikában is sokan mosnak otthon.
2011. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Ez elsősorban nagyvárosi jelenség, ahol az emberek bérelt lakásokban élnek, és nem invesztálnak bazinagy háztartási gépekbe, költözködéskor is csak kényelmetlenség lenne, a helyszűkéről nem is beszélve.

A nyilvános mosodákhoz mégcsak személyzet se kell, automata pénzbedobós gépek vannak. Nem luxuskategória ez.

2011. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
A korábban épített lakások vízvezeték kiépítése és vízelvezetése nincs megoldva, ezért NEM ENGEDIK a mosógép használatát. Ez egy olyan amerikai rokonomtól hallottam, akinek és is feltettem ezt a kérdést.
2011. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem nagyvárosi jelenség, én kisvárosban éltem több helyen és mindenhol mosodákba jártunk. Igazából nem nagy kunszt mert szinte minden sarkon van, az ára meg szárítással együtt 3-4 dolcsi. Ennyi pénzbe egy otthoni mosás is belekerül (viz+villany) kb. Szóval akkor mégis minek vennék gépet ami helyet foglal, hangos, és egy csomó pénz..
2011. márc. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Ez helyzettol fugg. En itthon mosok, ha van ra lehetoseg, de volt, amikor mosodaba jartam. Az amerikai emberek sokat koltoznek, van, amikor nem is vesznek mosogepet. Volt olyan hely, ahol par honapig maradtunk, minek vegyunk mosogepet? Vagy akik egy studio lakasban laknak?


Az csak a magyaroknak furcsa, ahogy a haz/lakas/kocsiberles is, mert hogy az nem a te tulajdonod, itt meg ezek teljesen hetkoznapi dolgok, amiket mindenki csinal. Sokkal nagyobb a mobilitas.

2011. márc. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk amugy csak 1,5 dollar a mosas, 50 cent a szaritas, szoval nem nyulnak le. A masik meg a szaritas, lefogadom, hogy majd arrol is lesz kerdes, hogy az minek. :)
2011. márc. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
83%

En is ugy tudom,hogy a sok koltozes miatt mosnak mosodaban,de otthon is mosnak sokan.

A hazban ahol lakom,a foldszinten van a mosoda,eleg keves mosogep van. Mosas 1.50, szaritas 1.75 .

Szaritani nem szoktam,(talan az egyetlen vagyok a hazban) inkabb felviszem kiteregetem ,mert imadom a szarado ruha illatat:) A masik dolog,nem kell megegyszer lifteznem es meg varnom egy orat amig megszarad a ruha. Egyebkent nem nagyon szeretek igy mindenki utan mosni,foleg amikor meglatom a kimosott ruhaimon a masok szorszalait!

2011. márc. 5. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 sz12 ***** válasza:

Hát az elég rossz látvány lehet...:S

Mi is szoktunk szárító gépezni, úgyh én értem, h minek;)

2011. márc. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!